رفتن به محتوای اصلی
آشنایی با بازاریابی شفاهی

آشنایی با بازاریابی شفاهی

آشنایی با بازاریابی شفاهی

بازاریابی شفاهی در واقع نوعی سرویس دهی به مشتریان است که باعث میشود آن‌ها در مورد شما به دوستانشان توصیه کنند همچنین درباره کالاهای فوق العاده‌ای است که مردم دوست دارند آن‌ها را به دیگران هم نشان بدهند.

هیچ‌ چیز قابل مقایسه با این نیست که کالایی آن‌ قدر خالص و جالب ارائه کنید که مردم نتوانند از حرف زدن درباره آن خودداری کنند و هیچ‌چیز بهتر از این نیست که مشتریان، حمایت از کالا یا شرکت مورد علاقه‌ شان را وظیفه‌ی خود بدانند.

 .

جلب توجه کنید :

هیچ‌ کس درباره‌ ی شرکت‌ ها ، کالاها و آگهی‌ های معمولی و کسالت‌ آور حرف نمی‌زند اگر می‌خواهید مردم راجع به شما حرف بزنند ، باید یک کار جالب انجام دهید.

اگر جالب نباشید ، هرگز کسی یک دقیقه هم درباره‌ی شما مکالمه نخواهد کرد. کلام خود شما هم برنیامده ، خاموش خواهد شد و بدون اینکه اثری از آن باقی بماند، محو خواهد شد.

.
قبل از اینکه آگهی و تبلیغ دیگری سفارش دهید، یک دقیقه تامل کنید به این فکر کنید که چقدر پول صرف خواهید کرد به این فکر کنید که شما و هزاران نفر دیگر در سراسر دنیا، چندبار از مقابل صدها آگهی گذشته‌ اید ، بدون اینکه حتی متوجه آن‌ها بشوید پس آگهی جدید سفارش ندهید مگر اینکه چیزی باشد که واقعا ارزش حرف زدن داشته باشد.

 .

آن را آسان کنید :

نقل کلامی، تنبل است اگر می‌خواهید به جایی برسید ، باید آن را هل بدهید برای این منظور، باید دو کار انجام دهید یک پیام بسیار ساده پیدا کنید و در انتشار آن به مردم کمک کنید با یک جمله آسان که همه به راحتی آن را حفظ کنند شروع کنید .

.

مردم را راضی نگه دارید :

مشتریان رضایت مند، بهترین تبلیغ‌ کنندگان برای شما هستند آنها را خوشحال کنید کالاهای جالب و خوش کیفیت درست کنید و خدمات و سرویس خوب ارائه دهید.

برای مشتریان ، تجربه‌ای به یادماندنی بسازید مشکلات را حل کنید در سرویس‌ دهی سنگ تمام بگذارید و خلاصه، کاری کنید که مردم را به هیجان بیاورید و در آن‌ها اشتیاق سفارش به دوستانشان را برانگیزید.

اگر مردم شما را دوست داشته باشند با دوستانشان درباره‌ی شما حرف خواهند زد آن‌ها می‌خواهند که دوستانشان هم از چیزی که شما عرضه می‌کنید، لذت ببرند از خوشحال کردن مردم، بیشتر از هر روش دیگری، نقل کلامی خواهید گرفت.

.

اعتماد و احترام کسب کنید :

اگر مورد احترام نباشید کلام مثبتی به دست نخواهید آورد هیچ‌کس درباره‌ی شرکتی که دوست ندارد یا به آن اعتماد ندارد ، سخن خوبی نخواهد گفت و به دوستانش معرفی نخواهد کرد ، که مبادا شرمنده شود.

اصول اخلاقی را درنظر بگیرید با مشتریان خوب رفتار کنید. با آن‌ها حرف بزنید و احتیاجاتشان را برآورده کنید و کاری کنید که مردم با غرور، تجربه‌ی کار یا معامله با شما را برای هرکس که می‌شناسند تعریف کنند.

 

چند راهکار در بازاریابی شفاهی :

کالاهای فوق‌العاده :

کالاهای خوب و فوق‌ العاده می‌توانند کلامی ماندگار و قابل دوام بیافرینند که موقعیت شرکت را تغییر می‌دهد کالاهای وسوسه‌ انگیز درست کنید و مطمئن باشید که مردم برای همیشه ، درباره‌ی شما حرف خواهند زد.

 .

خدمت‌رسانی درجه یک به مشتری :

وقتی شما کار خاصی برای مشتریانتان انجام دهید، به طور قطع دیده خواهید شد چون شرکت‌های کمی ، زحمت انجام اینگونه خدمات را به خود می‌دهند این روزها که خدمت‌‌ رسانی خوب به مشتری کمیاب شده است هر گونه عمل خلاقانه و محترمانه و یا گشاده دستی ، حتما موضوع گفتگو خواهد شد.

 .

منحصر به‌ فرد بودن :

خاص باشید سعی کنید سوژه‌ هایی بیافرینید که فقط به شما و حرفه‌ی شما مربوط باشند این کار تا حدی شبیه ایده‌ی کلاسیک بازاریابی، یعنی جایگاه‌سازی است جایگاه‌ سازی یعنی اشغال کردن یک جایگاه ویژه و منحصر به فرد در ذهن مشتری.

 .

هدایا و یادگاری‌ های تبلیغاتی :

هیچ گاه نگذارید کسی دست خالی از پیش شما برود. به خریدارتان چیزی بدهید که در کیفش بگذارد و بعدا به دوستش خانواده یا همکارانش نشان دهد. کمترین کاری که می‌توانید انجام دهید.

گذاشتن کارت ویزیت و بروشورهای تبلیغاتی جیبی در روی میزهای فروش است یا اگر با مشتری رو در رو برخورد ندارید گذاشتن آن‌ها در بسته محصولی که برایشان ارسال می‌کنید است کار بهتر این است که یک چیز جالب یا حتی خوردنی در بسته‌های آن ها بگذارید.

آشنایی با بازاریابی شفاهی 

آشنایی با بازاریابی شفاهی    آشنایی با بازاریابی شفاهی   آشنایی با بازاریابی شفاهی   آشنایی با بازاریابی شفاهی   آشنایی با بازاریابی شفاهی   آشنایی با بازاریابی شفاهی   آشنایی با بازاریابی شفاهی   آشنایی با بازاریابی شفاهی   آشنایی با بازاریابی شفاهی 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برگشت به بالا