رفتن به محتوای اصلی
آشنایی با دلایل خرید مشتریان

آشنایی با دلایل خرید مشتریان

آشنایی با دلایل خرید مشتریان

اگر شما توانایی جبران خسارت هایی که در فروش رخ می دهند را دارید می توانیم بگوییم فروشنده موفقی هستید شما می توانید کاری کنید که مشتری یا از شما خرید کند یا سراغ فروشنده جدیدی برود.

مشتری بالقوه نیاز خود را نمی بیند و اگر اعتقاد داشته باشد به آن محصول نیاز ندارد آن را خریداری نمی کند و اما چرا بیشتر فروشندگان در تعیین نیاز مشتری دچار کمبود زمان می شوند .

مشتری بالقوه نیاز خود به محصول را می داند ، اما احساس می کند فعلا نیازی نیست آن را خریداری نماید فقط کافی ست که مشتری بالقوه احساس کند به ابزاری احتیاج داشته باشد ، اما این کافی نیست ممکن است مشتری به نیازی که برای او تعیین کردید قانع نشود.

 

مشتری ارزش محصول را نمی بیند :

مشتری به شما می گوید محصولی که عرضه می کنید گران قیمت است ، اما در اصل قیمت مسئله اصلی مردم نیست ، بلکه مشتری ارزش واقعی کالایی که با محصول برابر می باشد را مشاهده نمی کند مشتری فکر می کند قیمت محصول بالا نیست و خودتون قیمت را بالا می برید از دلایل مشتری بالقوه برای خرید ملموس بودن ارزش کالا نسبت به قیمت گذاری است.

بیشتر فروشندگان پاسخ اعتراضات مشتریان را با ناراحتی می دهند ، اما راه بهتر برای پاسخ به اعتراضات شرح موضوع قیمت بالای محصول خواهد بود. مشتری بالقوه نمی داند محصول شما بهتر از کالای رقیب است جزئی از ارائه محصول به نمایش گذاشتن ارزش آن می باشد. به راه حل های فراوانی برای اشاره به ارزش محصول بپردازید به مشتری بگویبد محصول دارای گارانتی و ضمانت مدت دار است.

 

مشتری بالقوه به شما اعتماد نمی کند :

اعتماد یکی از دلایل مشتری بالقوه برای خرید است. می توانید تمام تلاش خود را برای شرح ارزش محصول برای مشتری به کار بگیرید ، اما مشتری به شما اعتماد نخواهد کرد .

اگر مشتری به شما اعتماد ندارد نمی توانید آن را قانع کنید از زبان بدن او خواهید فهمید که مشتری چه احساسی دارد برای قانع کردن مشتری از مجله، مقالات ، اطلاعات ثبت شده در کاتولوگ ها استفاده کنید و ارزش محصول را به مشتری ثابت نمایید مشتری که با او صحبت می کنید تصمیم گیرنده نهایی نیست ، بلکه صحبت با کسی که بر خرید تحکم دارد باعث نتیجه بهتر بوده و زمان را هدر نمی دهد.

 

مشتری بالقوه نیت خرید از شما را ندارد :

بیشتر شرکت های بزرگ قبل از ارائه درخواست خرید به بررسی محصولات متفاوت فروشندگان می پردازند تمام عملکرد های جمع آوری اطلاعات در بازار قبل از خرید محصولات انجام می پذیرد برای همین حتی اگر یک مشتری بالقوه نزدتان آمد فکر نکنید قصد خرید دارد بلکه در حال تعیین نوع و قیمت محصولات است و با شناسایی دلایل مشتری بالقوه برای خرید ، آنها را به مشتریان بالفعل خود تبدیل نمایید.

آشنایی با دلایل خرید مشتریان

آشنایی با دلایل خرید مشتریان  آشنایی با دلایل خرید مشتریان  آشنایی با دلایل خرید مشتریان  آشنایی با دلایل خرید مشتریان  آشنایی با دلایل خرید مشتریان  آشنایی با دلایل خرید مشتریان  آشنایی با دلایل خرید مشتریان  آشنایی با دلایل خرید مشتریان  آشنایی با دلایل خرید مشتریان

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برگشت به بالا