رفتن به محتوای اصلی
نکاتی در خصوص فریلنسرها و فریلنسینگ

نکاتی در خصوص فریلنسرها و فریلنسینگ

نکاتی در خصوص فریلنسرها و فریلنسینگ

در این مطلب قصد داریم شما کاربران سایت کسب و کار پیشرو را با نکاتی در خصوص فریلنسرها و فریلنسینگ آشنا نماییم و امیدواریم برای شما عزیزان مفید بوده و مورد توجه شما قرار گیرد .

فریلنسر  نیز به کسی گفته می شود که به صورت پروژه ای و برای خود کار می کند او در حقیقت به عنوان رئیس خود کار می کند یک فریلنسر منوی خدمات ، قیمت ها و بازار هدفش را خودش تنظیم می کند.

قرارداد فریلنس ، یک نوع قرارداد کاری است که بر پایه آن فرد یا شرکتی قول انجام کاری را برای یک کارفرما در ازای دستمزدی مشخص می‌دهد.

همانطور که مشاهده می کنید این قرارداد دارای دو طرف با عناوین فریلنسر و کارفرما می باشد که در ذیل به مزایا و معایب این نوع قرارداد برای هر یک از طرفین اشاره خواهیم کرد.

 

مزایای فریلنسینگ برای یک فریلنسر :

برای خود کار می کنید و هیچ رئیسی بالای سر شما نیست.

تصمیم گیری در مورد بهترین راه برآورده ساختن انتظارات مشتری بر عهده شماست.

بین پیشنهادات و مشتریان مختلف حق انتخاب دارید. ممکن است در ابتدای فعالیت خود، هر پیشنهادی را بپذیرید اما پس از اینکه کمی رشد کردید و مخاطبان بیشتری پیدا کردید می توانید پیشنهادات و مشتریان برتر را انتخاب کنید.

بازار فریلنسرها رقابتی است و نیاز به فریلنسرهای قابل اعتماد و با کیفیت، در حال رشد است.

می توانید در هر زمان و مکانی که دوست دارید کار کنید.

درآمد شما حد و مرز ندارد و می‌توانید با انجام پروژه‌های بیشتر و تخصصی‌تر، درآمد بسیار بالایی داشته باشید و از همتایان خود که در استخدام شرکت ها هستند با سرعت بسیار بالایی پیشی بگیرید.

.

معایب فریلنسینگ برای یک فریلنسر :

شما حتما باید از مهارت کافی در زمینه ای که پروژه را می پذیرید برخوردار باشید. چون دیگر همکار یا مدیری در کنار شما نیست که اشتباهات شما را گوشزد و یا رفع نماید.

همه‌ی کارها از جمله حسابداری، بازاریابی ، فروش انجام پروژه ، ارتباط با مشتری و … را خودتان باید انجام دهید.

به دست آوردن مشتری های کافی برای اینکه بتوانید از طریق فریلنسینگ، زندگیتان را تامین کنید شاید کمی زمان بر باشد. باید صبور باشید و با سابقه خوبی که از خود بر جای می گذارید و تکنیک هایی که در ادامه فرا می گیرید ، روز به روز به مشتری های خود بیافزایید.

کار می تواند نامنظم باشد. بسیاری از فریلنسرها در کارشان جزر و مد را تجربه کرده اند برای زمان های کسادی باید برنامه داشته باشید و برای زمان هایی که کار زیاد است آماده باشید تا بتوانید پروژه ها را به موقع تحویل دهید.

تا زمانی پول بدست خواهید آورد که قادر به انجام پروژه ها با کیفیت مناسب باشید در این شیوه خبری از حقوق بازنشستگی نیست.

 

مزایای استفاده از سیستم های فریلنسینگ برای یک کارفرما :

استفاده از سیستم های فریلنسینگ به کارفرما اجازه می دهد، بین هزاران فریلنسر با مهارت ها و دستمزد های مختلف، بهترین گزینه را با توجه به ملاک ها و بودجه‌ی خود انتخاب نماید.

به دلیل رقابتی که بین فریلنسرها برای تصاحب کار در این سیستم وجود دارد، امکان شکسته شدن قیمت ها و انجام پروژه با هزینه کمتر نیز وجود دارد.

دیگر نیازی نیست کارفرما، کارمندان بی شماری بگیرد و ماهیانه ای ثابت پرداخت کند تا اگر در بخشی از کار مشکلی پیش آمد آن ها بتوانند آن را حل کنند. بلکه می تواند در صورت لزوم و به صورت پروژه ای فرد یا گروهی از متخصصین را به خدمت بگیرد و تنها در ازای انجام کار به آن ها پرداخت داشته باشد.

استفاده از برونسپاری به کارفرما کمک می کند تا توان خود را روی مسائل مهمتر در کسب و کارش متمرکز کند و بخش های فرعی را از طریق هزاران نیروی متخصص داخلی یا خارجی انجام دهد.

 

نکات مهم برای موفقیت به عنوان یک فریلنسر :

پروژه ای را بپذیرید که مهارت و تخصص لازم برای انجام آن را دارید.

همیشه گام های اول سخت است اگر تخصص کافی برای انجام یک پروژه را دارید از اینکه تجربه‌ی کافی ندارید، نترسید خود را باور داشته باشید و با قدرت پروژه را آغاز نمایید.

سعی کنید کاملا خواسته های کارفرما را درک نمایید و تمام تلاش خود را بکار بندید تا بتوانید رضایت او را جلب کنید. این کار موجب حفظ مشتریان شما، افزایش تعداد آن ها و اعتماد به نفس شخص شما خواهد شد.

واقع بین ، متعهد ، به روز و خوش برخورد باشید و به توافق خود با کارفرما کاملا پایبند بمانید.

برای خود نام و برندی ایجاد کنید و هر روز اعتبار بیشتری برای آن کسب کنید طراحی یک کارت ویزیت حرفه ای می تواند تاثیر چشمگیری در افزایش مشتریان شما داشته باشد.

رزومه کاری مناسب برای خود تهیه کنید و مهارت ها، تخصص ها و نمونه کارهای خود را در آن عرضه نمایید می توانید برای نمایش رزومه کاری خود از سیستم های فریلنسینگ ، شبکه های اجتماعی مثل لینکدین و یا وبلاگ ها استفاده کنید.

داشتن یک سایت حرفه ای تاثیر بسزایی در رونق کسب و کار شما خواهد داشت. با استفاده از آموزش راه اندازی سایت ، برای خود سایتی حرفه ای ایجاد کنید و با استفاده از تکنیک هایی که فراگرفته اید، به تعداد کاربران و در حقیقت مشتریان بالقوه خود روز به روز بیافزایید.

سعی کنید در سیستم های فریلنسینگ معتبر ایران عضو شوید زیرا مشابه سیستم های همکاری در فروش ، هرچه تعداد سایت های فریلنسینگی که شما در آن ها عضویت دارید بیشتر باشد میزان پیشنهادهایی که می توانید دریافت کنید افزایش می یابد. در نتیجه می توانید انتخاب های با کیفیت تری داشته باشید.

نکاتی در خصوص فریلنسرها و فریلنسینگ

نکاتی در خصوص فریلنسرها و فریلنسینگ  نکاتی در خصوص فریلنسرها و فریلنسینگ  نکاتی در خصوص فریلنسرها و فریلنسینگ  نکاتی در خصوص فریلنسرها و فریلنسینگ  نکاتی در خصوص فریلنسرها و فریلنسینگ  نکاتی در خصوص فریلنسرها و فریلنسینگ  نکاتی در خصوص فریلنسرها و فریلنسینگ  نکاتی در خصوص فریلنسرها و فریلنسینگ

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برگشت به بالا