رفتن به محتوای اصلی
نکاتی مهم در خصوص بازاریابی شبکه ای

نکاتی مهم در خصوص بازاریابی شبکه ای

نکاتی مهم در خصوص بازاریابی شبکه ای

بازاریابی شبکه های اجتماعی  یکی از جدیدترین و بهترین راهکارهای بازاریابی در فضای مجازی است استفاده از این روش بازاریابی ، می تواند برای شما مخاطبان بسیاری را به همراه داشته باشد و تجارت شما را در کوتاه ترین زمان زیر و رو کند.

همچنین استفاده از بازاریابی شبکه های اجتماعی کمک شایانی به سئوی سایت شما می کند در این مطلب در سایت کسب و کار پیشرو چند روش موثر در بهبود شبکه های اجتماعی را به شما می گوییم.

امروزه شرکت ها و بازاریابانی که در شبکه های اجتماعی فعالیت دارند سعی می کند با استفاده از روش ها ، برنامه ها و ترفندهایی با صرف هزینه فالوورهای خود را زیاد کنند و اصطلاحا لایک و فالو بخرند.

البته این روش برای شروع و تحت تاثیر قرار دادن بازدیدکنندگان جدید با دیدن تعداد بالای فالوورهای شما شاید مناسب باشد ولی در بلند مدت جواب نخواهد داد.

سعی کنید جامعه ی هدف خود را بشناسید و با استفاده از روش های صحیح تبلیغات و بازاریابی در شبکه های اجتماعی مخاطبان خود را افزایش دهید.

.

به نیاز مخاطبان توجه کنید :

هر کدام از شبکه های اجتماعی مخاطبان مخصوص به خود را دارند و شیوه ی محتوا گذاری در آنها با هم متفاوت است در ابتدا یک یا دو شبکه ی اجتماعی پر طرفدار را انتخاب کنید و بر طبق نیاز مخاطبانتان شروع به محتوا سازی کنید.

سعی کنید تا جایی که امکان دارد مخاطبان خود را بشناسید و از نیازهای آنها مطلع گردید میتوانید آنها را تشویق به ارائه ی نظرات و پیشنهادات کنید و یا نظر سنجی انجام دهید و روش دیگر آزمون و خطاست ،شما می توانید میزان لایک و کامنت های پست های خود را بررسی کنید و ببینید چه موضوعاتی بیشترین لایک را به خود اختصاص می دهند.

 .

در ساعت مناسب محتوای خود ارائه دهید :

طبق مطالعات به عمل آمده ساعتی که برای ارائه ی محتوای خود انتخاب می کنید می تواند تا ۳۰ درصد راندمان کار شما را بالا ببرد ساعت مناسب پست گذاری در شبکه های اجتماعی متفاوت است.

جدای از شبکه ی اجتماعی ، نوع مخاطب نیز در انتخاب ساعت مناسب بسیار موثر است و اگر مخاطبان شما مدیران باشند ، بهترین زمان پست محتوا ۶ تا۸  صبح و ۱۲تا۱ بعد از ظهر است در صورتی که کاربران شما نوجوانان و جوانان هستند ، ساعات ۲تا۳ بعد از ظهر ، ۶ و ۷ عصر و  ۱۰تا۱۲  شب اقدام به ارائه ی محتوای خود کنید.

.

محتوای به روز ارائه دهید :

در بازاریابی شبکه های اجتماعی یکی از مسائل مهم به روز بودن است کاربران شبکه های اجتماعی روزانه و گاهی چند بار در روز شبکه ی اجتماعی خود را چک می کنند و از جدید ترین خبرها به سرعت آگاه می شوند .

مخاطب شما یک بار به صفحه ی شما سر می زند اگر تا بازدید مجدد او نتوانید محتوای جدیدی را ارائه دهید ، آن مخاطب را از دست می دهد گاهی لازم است روزی بیش از یک پست در شبکه های اجتماعی خود قرار دهید تا مخاطبان شما بیش از یک بار در روز به صفحه ی شما سر بزنند.

.

محتوای بصری تهیه کنید :

تحقیقات نشان داده است که کاربران شبکه های اجتماعی به محتوای بصری بیشتر اهمیت می دهند تا متن های خالی در واقع محتوای متنی شما به تنهایی جایگاه خاصی در شبکه های اجتماعی ندارد اما اگر سعی کنید از عکس ، فیلم ، اینفوگرافیک و … استفاده کنید ، میزان بازدیدکننده و مخاطب شما افزایش می یابد.

در شبکه های اجتماعی افراد به دنبال محتوایی مختصر و مفید هستند آنها وقت خود را صرف خواندن محتوای متنی طولانی نخواهند کرد با محتوای بصری شما در مدت زمان کوتاهی ، مقدار زیادی اطلاعات به مخاطبانتان داده می شود به علاوه این که تماشای آنها به مراتب از خواندن لذت بخش تر و آسان تر است.

بسیاری از شرکت ها ، برای شبکه های اجتماعی خود اقدام به استخدام افراد متخصص نمی کنند و همین موضوع باعث می شود که نتیجه ی خوبی بدست نیاورند.

این را بدانید که نمی توان با یک دست چند هندوانه را بلند کرد اگر وقت ندارید یا واحد مجزایی برای بازاریابی شبکه های اجتماعی خود ندارید ، آن را به شرکت های فعال در این زمینه واگذار کنید.

نکاتی مهم در خصوص بازاریابی شبکه ای

نکاتی مهم در خصوص بازاریابی شبکه ای   نکاتی مهم در خصوص بازاریابی شبکه ای   نکاتی مهم در خصوص بازاریابی شبکه ای   نکاتی مهم در خصوص بازاریابی شبکه ای   نکاتی مهم در خصوص بازاریابی شبکه ای   نکاتی مهم در خصوص بازاریابی شبکه ای   نکاتی مهم در خصوص بازاریابی شبکه ای   نکاتی مهم در خصوص بازاریابی شبکه ای   نکاتی مهم در خصوص بازاریابی شبکه ای 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برگشت به بالا