رفتن به محتوای اصلی

بیزینس کوچینگ – خدمات مربی گری کسب و کار – Business Coaching

مربی کسب و کار

بیزینس کوچینگ (Business Coaching) یا مربیگری کسب و کار یا کوچینگ کارآفرینی یکی از انواع کوچینگ است.در این نوع از کوچینگ، مربی به مراجعه کننده خود که ممکن است یک کارآفرین یا یک شرکت باشد کمک می‌کند تا به اهداف کسب‌وکاری خود برسد.

کوچینگ کسب و کار  شاخه‌ای است که در آن کوچ، مالکان کسب و کارهای کوچک و متوسط را در بخش‌های مختلف فروش، مدیریت، رهبری، ساخت تیم، برنامه‌ریزی، بازاریابی، تولید و … به کمک تکنیک‌ها، تجارب اختصاصی و ابزارهای حرفه‌ایِ خود رهیاری (کوچ) می‌کند.

در بیزینس کوچینگ دقیقاً چه اتفاقی می‌افتد؟

کلیت فرایند بیزینس کوچینگ مشابه سایر انواع کوچینگ است. کوچ (مربی) و کوچی (مراجع) با یکدیگر قراردادی منعقد می‌کنند تا کوچی در مدت زمان معینی به نتایج مشخصی دست یابد.

وظیفه کوچی این است که اقدامات تعریف شده در جلسات کوچینگ را انجام دهد و در مورد نتایج اقدامات به کوچ گزارش دهد. کوچ نیز وظیفه دارد، با استفاده از مهارت‌های پایه کوچینگ مانند گوش دادن، پرسشگری، بازخورد و دعوت به اقدام، کوچ را به انجام دادن اقدامات و یادگیری از آن‌ها ترغیب کند و به او یاری رساند تا از موانع درونی و بیرونی عبور نماید.

Business Coachingبه طور ساده چارچوب بیزینس کوچینگ را می‌توان در سه گام تعریف کرد:

۱) عقد قرارداد (Contracting)

این گام شامل برگزاری جلسه آغازین، توافق بر سر خروجی‌های مطلوب، تعریف شیوه‌ی پرداخت حق‌الزحمه کوچ (درصدی، درآمد ثابت و…)، نحوه‌ی برگزاری جلسات و تعیین تعهدات طرفین در قبال یکدیگر است.

۲) شفافیت و تغییر (Clarity and Change)

این گام شامل استفاده از ابزارها و مدل‌های کوچینگ برای شفاف شدن اقدامات و گام‌های اجرایی، تعیین اهداف کوتاه‌مدت، میان‌مدت و بلندمدت و پیگیری برای انجام شدن اقدامات توسط کوچی است.

تهیه برنامه عملیاتی:

چه اقداماتی ، توسط چه کسانی ، چگونه ، چه زمانی باید انجام شود؟

ابتدا نیاز سنجی انجام می شود سپس مشاوره ها و آموزش های متناسب با نیاز به شما داده می شود سپس در کنارتان هستیم که مشکلات احتمالی برطرف شود. دقیقا مثل یک مربی فوتبال که کنار زمین می ایستد تیم را هدایت و رهبری می کند و به اعضای تیم آموزش های لازم را می دهد.

۳) پایان (Closing)

در این گام کوچ و کوچی مسیر طی شده را ارزیابی می‌کنند، نتایج به دست آمده را به رسمیت می‌شناسند، در مورد ادامه‌ی همکاری در همین زمینه یا زمینه‌ای دیگر تصمیم می‌گیرند و نحوه‌ی حفظ ارتباط بعد از پایان دوره‌ی کوچینگ را مشخص می نمایند.

بسته به اهدافی که کسب‌وکارها دنبال می‌کنند، مدت جلسات بیزینس کوچینگ بین یکماه ماه تا یکسال متغیر خواهد بود و در مواردی نیز ممکن است این زمان بیش از یکسال طول بکشد.در این مدت ممکن است طرفین روی یک موضوع متمرکز باشند یا پس از حصول نتیجه، موضوع همکاری را تغییر دهند.جلسات کوچینگ به صورت  ۴ ساعته  برگزار می شود.

دانلود فایل PDF رزومه دکتر بابک ناصحی کلیک کنید

دانلود فایل PDF مشاوره تخصصی و برگزاری دوره های آموزشی در محل کار شما کلیک کنید

برای کسب اطلاعات بیشتر و استفاده از خدمات بیزینس کوچینگ به شماره ۰۹۱۹۱۲۱۱۱۹۱ پیام (پیامک،واتس اپ، تلگرام) ارسال نمایید

کوچینگ چیست؟

کوچینگ یک رابطه شراکت بین مربی(Coach) و مراجع (Coachee) که در نتیجه آن، مراجع فکرش به کار می افتد و خلاق تر می شود تا توانایی فردی و حرفه ای اش را شناسایی کند و حاصل آن این است که، توانمندی خود را در حیطه های مختلف به حداکثر می رساند.

مربیگری یک نوع مشارکت بین یک مربی (با تجربه) و یک فرد یا تیم است که از دستیابی به نتایج فوق العاده، براساس اهداف ایجاد شده توسط فرد یا تیم، پشتیبانی می کند.افراد از طریق فرایند مربیگری، روی مهارت ها و کارهای مورد نیاز برای تولید فردی و موفقیت آمیز نتایج مربوطه تمرکز می کنند.

فرد یا تیم، کانون مکالمه را انتخاب می کنند، در حالیکه مربی با گوش دادن و تعریف آنچه که برداشت کرده و سوالات و روشهای دیگر کمک کند که مراجع پیشنهادهای متفاوت و کنش های جدید را بوجود بیاورند.

بیزینس کوچینگ - بیل گیتس

از طریق فرایند مربیگری، وضوح و روشنی (clarity) که برای پشتیبانی از موثرترین کنش ها و اقدامات مورد نیاز است، بدست می آید.مربیگری، پیشروی تیمی و فردی را از طریق فراهم نمودن تمرکز (focus) بیشتر و آگاهی از احتمالات منجر به موثرترین انتخابات، تسریع می کند.

مربیگری روی مسائلی مانند اینها تمرکز می کند: اکنون افراد کجا هستند، و آنها چه کاری می خواهند انجام دهند تا به آنچه که در آینده می خواهند برسند. نتایج از خواسته ها، انتخاب ها و عملکردهای فرد یا تیم با پشتیبانی مربی و بکار بردن مهارت ها و شیوه های مربیگری به دست آمده است.

مهارت های کوچینگتفاوت بیزینس کوچینگ با مشاوره‌ی مدیریت چیست؟

بیزینس کوچینگ و مشاوره‌ی مدیریت هر دو هدف یکسانی را دنبال می‌کنند، اما روش متفاوتی را برای رسیدن به هدف برمی‌گزینند.در هر دو نوع خدمت، هدف کمک به کارآفرین یا مدیر برای دستیابی به اهداف عملکردی‌ است.این هدف عملکردی ممکن است افزایش سودآوری، اجرای استراتژی بازاریابی جدید، تغییر در ساختار سازمانی، بهبود برنامه‌های یادگیری و توسعه‌ی کارکنان و… باشد.

مشاور مدیریت: 

بر تجربه و دانش قبلی خود در آن حوزه متکی است و تلاش می‌کند براساس تحلیلی که از وضعیت سازمان انجام داده است، به کارآفرین یا مدیر راه‌حلی ارائه دهد.

این راه‌حل‌ها ممکن است به نتیجه برسند یا نرسند. یکی از فرضیاتی که در مشاوره‌ی مدیریت مطرح است، این است که می‌توان براساس وضعیت گذشته، آینده را پیش‌بینی نمود.

تفاوت مشاوره و کوچینگ

بیزینس کوچینگ:

بر عمل‌گرایی و اقدام کردن مراجع استوار است. از نظر بیزینس کوچ، کمبود دانش یا مهارت مشکل اصلی مراجع نیست و حتی اگر مراجع در زمینه‌ی خاصی دانش نداشته باشد می‌تواند آن را کسب کند یا به دیگران برون‌سپاری کند.

بیزینس کوچ تلاش می‌کند مراجع را به اقدام کردن ترغیب کند و از این طریق یادگیری او را افزایش دهد.با افزایش عدم‌قطعیت‌ها در دنیای کسب‌وکار امروزی، بسیاری از دانش‌ها تا زمانی که اقدامی انجام نشود پدیدار نخواهند شد.

بیزینس کوچ به مراجع کمک می‌کند، ضمن کنترل ریسک‌هایش اقداماتی مؤثر انجام دهد. مؤثر یعنی اقدامی که از آن یادگیری سریع و کم‌هزینه حاصل می‌شود. با تکرار اقدام‌ها و افزایش یادگیری، پاسخ مسائل نیز پدیدار خواهند شد.

بیزینس کوچینگ و مشاوره‌ی مدیریت  جایگزین یکدیگر نیستند بلکه می‌توانند به عنوان مکمل هم به کار روند. گاهی نیز این دو حوزه اشتراکاتی پیدا می‌کنند.مثلاً ممکن است بیزینس کوچ براساس تجربه‌ی شخصی، راهکارهایی را نیز به کارآفرین پیشنهاد دهد (هر چند این کار اصلی او نیست) یا ممکن است مشاور مدیریت در مواقعی، مراجعش را به اقدام ترغیب کند. هر کدام از این روش‌ها اثربخشی خاص خود را دارند و این کارآفرین است که باید تشخیص دهد، کدام نوع خدمات برایش مناسب‌تر است.

Business Knowledgeکاربردهای بیزینس کوچینگ در دنیای کسب‌وکار

از سی‌سال پیش تاکنون، بیزینس کوچینگ در صنایع مختلفی از جمله کالاهای زودمصرف (FMCG)، انرژی، لوازم خانگی، خدمات بهداشتی و درمانی، آموزش، مالی و سرمایه‌گذاری، ساختمان و… با موفقیت به کار گرفته شده است.

از جمله مهم‌ترین کاربردهای بیزینس کوچینگ در دنیای کسب‌وکار، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • راه‌اندازی و رشد کسب‌وکار
 • افزایش فروش، درآمد و سودآوری
 • کاهش هزینه‌های غیرضروری
 • بهبود راندمان کاری
 • افزایش دلبستگی کارکنان (Employee Engagement) = کاهش نرخ خروج کارکنان
 • جذب و نگهداشت استعدادها
 • مدیریت ارتباط با مشتریان=مشتری‌مداری و مشتری‌نوازی
 • افزایش اثربخشی استراتژی‌های بازاریابی
 • افزایش سهم بازار و سهم جایگاه ذهنی مشتری
 • تقویت جایگاه برند سازمان
 • افزایش بهره‌وری و بهبود فرآیندهای سازمانی
 • توسعه بازار و ورود به بازارهای جدید

بیزینس کوچینگ

مزایای استفاده از بیزینس کوچینگ برای کسب‌وکار شما چیست؟

برخی از مهم‌ترین مزایای بهره‌گیری از خدمات بیزینس کوچینگ عبارتند از:

 • رسیدن به درآمد و سودآوری بالاتر و ارزش بالاتر سهام
 • بهبود وضعیت دلبستگی کارکنان و کاهش نرخ خروج
 • مدیریت اثربخش هزینه‌ها و حذف هزینه‌های غیرضروری
 • افزایش زمان ماند نیروهای نخبه در سازمان
 • تقویت برند کسب‌وکار و جایگاه آن در ذهن مشتری

آیا بیزینس کوچینگ واقعاً می‌تواند به موفقیت کسب‌وکار شما کمک کند؟

تحقیقات فدراسیون بین‌المللی کوچینگ ICF نشان می‌دهد ۷۰ درصد صاحبان کسب‌وکارهای کوچک که یک کوچ کسب‌وکار را استخدام کرده‌اند، توانسته‌اند عملکرد خود را بهبود دهند و ۹۹ درصد از کارآفرینان خوشحال بودند که تصمیم به استخدام یک مربی کسب‌وکار گرفته‌اند.

 •  ۸۶ درصد از کسب‌وکارهایی که از خدمات بیزینس کوچینگ استفاده کرده‌اند، نرخ بازگشت سرمایه‌شان (ROI) مثبت بوده است. یعنی هزینه‌ای که برای این خدمات پرداخته بودند را از محل افزایش درآمد و سودآوری درآورده‌اند.

Why Coaching Works

پژوهش‌های مؤسسه هی گروپ نتایج زیر را در مورد بیزینس کوچینگ نشان داده است:

 • حدود ۴۰ درصد از شرکتهای فورچون ۵۰۰ (پانصد شرکت برتر دنیا) از خدمات بیزینس کوچینگ استفاده می‌کنند.
 • بیزینس کوچینگ توانسته است تا حداکثر ۵۲۹ درصد بازگشت سرمایه (ROI) برای کسب‌وکارها ایجاد کند.
 • استفاده از خدمات بیزینس کوچینگ در ۶۱ درصد موارد منجر به بهبود وضعیت رضایت شغلی کارمندان شده است.
 • در ۱۹ درصد موارد نرخ بازگشت سرمایه بیش از ۵۰ برابر و در ۲۸ درصد موارد نرخ بازگشت سرمایه بین ۱۰ تا ۴۹ برابر اتفاق افتاده است.
 •  ۵۳ درصد از سازمان‌ها، بهبود نرخ بهره‌وری را گزارش کرده‌اند.

آیا کسب‌وکار شما به بیزینس کوچینگ نیاز دارد؟

از جمله این زمینه‌ها که کسب‌وکارها و کارآفرینان می‌توانند از خدمات بیزینس کوچینگ بهره‌مند شوند، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • غلبه بر موانع ذهنی شروع کارآفرینی
 • وبمستری
 •  دیجیتال مارکتینگ (بازاریابی اینترنتی)
 • تدوین و ارزیابی مدل کسب‌وکار
 • تیم‌سازی و مدیریت تیم‌ها
 • توسعه کسب‌وکار (Scaling)
 • و…

سه دلیلی که شما به یک مربی Coach نیاز دارید:

 • رشد شخصی:

از مزایای افرادی که پیش از شما مسیر را رفته‌اند، استفاده کنید. چیزهای زیادی برای یادگرفتن از افرادی که پیش از ما آنجا بوده و این کار را انجام داده‌اند، وجود دارد. مطمئناً طی سال‌ها، بارها روش اداره کسب‌وکار ما تغییر پیداکرده است اما اصول اساسی و پایداری در هر کسب‌وکار موفق و سروکار داشتن با افراد به‌ویژه آن فردی که هرروز در آینه می‌بینید، وجود دارد. نباید برای کمک خواستن شرمنده شوید. هوشمندانه‌تر کارکنید، نه سخت‌تر.

 • زمانتان را صرفه‌جویی کنید:

شما آن‌قدر زمان ندارید که در صدر آخرین تغییرات در تبلیغات فیس‌بوک، PPC, SEO و مانند آن بمانید. با پیچیده‌تر شدن کسب‌وکارها و افزایش سرعت تغییرات با کمک یک مربی باتجربه، زمان و پول خود را پس‌انداز کنید.

 • استفاده از اهرم فناوری:

امروزه بیش از هر زمان دیگری، فناوری‌های طراحی‌شده زیادی برای کسب‌وکارهای کوچک وجود دارد که این راهکارها می‌تواند زندگی و کسب‌وکار شما را متحول کند. مشکل این است که بیشتر صاحبان کسب‌وکارهای کوچک دانش و زمان لازم برای به‌کارگیری این ابزارها را ندارند؛ بنابراین از یک منبع متخصص برای کمک و موفقیت در این سفر استفاده کنید.

از کمک گرفتن نترسید. صاحبان موفق کسب‌وکارهای کوچک به دنبال استفاده از مربی ها آموزش و تربیت خود و کارمندانشان برای غلبه بر چالش‌ها و یادگیری مهارت‌ها و برخورد با پیچیدگی‌ها هستند. آن‌ها کمک گرفتن را به‌عنوان روشی برای بهبود خود و رقابت‌پذیری کسب‌وکارشان در نظر دارند.

اداره کسب‌وکار‌ها مانند سوار شدن ترن هوایی است یک روز اوضاع کسب‌وکارتان عالی به نظر می‌رسد اما پس از مدتی احساس می‌کنید همه چیز با سرعت در حال سقوط است. استخدام یک مربی کسب‌وکار به شما بصیرت می‌دهد که ببینید، چگونه بهتر کسب‌وکارتان را اداره کنید، با این‌کار می‌توانید میزان فروش را افزایش دهید یا توانایی‌های خود را بهبود بخشید. پنج نشانه را معرفی می‌کنیم برای زمانی که باید یک مربی کسب‌وکار استخدام کنید.

۱- راه روشنی پیش رو نمی‌بینید

آیا وضعیتی شبیه یکی از موارد زیر دارید؟

 • درک خودتان را از نقش‌تان به‌عنوان یک مدیرعامل گم کرده‌اید
 • نمی‌دانید چه کارهایی را به‌طور روزانه باید انجام دهید
 • مسیر کسب‌وکارتان بارها طی چند هفته گذشته تغییر کرده است
 • یک مجموعه شفاف از اولویت‌هایتان در اختیار ندارید

مدیران عامل به‌ویژه آنهایی که شخصاً کسب‌وکارشان را شروع کرده‌اند معمولاً در تمام اتفاقات شرکت، دخالت می‌کنند و اغلب بی قرار هستند. در مورد آنها وقتی به عقب بر می‌گردیم و به شیوه رهبری آنها نگاه می‌کنیم، متوجه یک عادت می‌شویم که باید شکسته شود.

یک مربی کسب‌وکار می‌تواند کمک کند که نقش خودتان را به‌عنوان مدیرعامل تعریف کنید. فهمیدن مسئولیت هایتان در ارتباط با اهداف کسب‌وکار می‌تواند به شما کمک کند که به‌طور مستقیم فعالیت‌های خود را با نتایجی که می‌خواهید به آن برسید، پیوند دهید.

۲- غرق در افکار خودتان هستید

یک نشانه واضح از این وضعیت این است که تعجب می‌کنید وقتی بشنوید آخرین‌بار کی به تعطیلات رفته‌اید یا کی در خانه برای استراحت ماندید. اگر اینطور احساس می‌کنید باید از خودتان بپرسید که وظائف روزانه‌تان شما را به سمت اهدافتان هدایت می‌کند؟

در اغلب موارد صاحبان کسب‌وکار متوجه می‌شوند که زمان زیادی را صرف فعالیت‌هایی می‌کنند که پربار نیستند، هر چند ممکن است که این کارها در لحظه اول سودمند به نظر برسند. غرق شدن در افکار منجر به احساساتی می‌شود که در نتیجه نمی‌توانید شخص دیگری را برای پاسخ دادن به مسائل‌تان به‌کار بگیرید.

همچنین ممکن است تنها از ایده‌های خود استفاده کنید حتی اگر در پس ذهنتان بدانید که ممکن است شخص دیگری ایده بهتری داشته باشد. یک کوچ کسب‌وکار به شما کمک می‌کند تا لیستی از وظایفی که باید به دیگران واگذار شوند تهیه کنید.

۳- نیاز دارید به کسی پاسخگو باشید

شاید اهدافتان را بنویسید، اما مطمئن نباشید که بتوانید آنها را برآورده کنید. قبل از اینکه فکر کنید «این اهداف بیش از حد بلندپروازانه هستند»، باید از خودتان بپرسید که واقعاً اگر کسی را داشته باشید که شما را پیگیری کند و شما به او پاسخگو باشید، آیا شما می‌توانید به همه اهدافتان برسید؟

هرکس می‌داند که شکستن قولی که به خودتان داده‌اید بسیار آسان است، اما وقتی به شخص دیگری قول می‌دهید، ماجرا به‌گونه‌ای دیگر است.به جای درخواست از همسر یا دوستانتان برای اینکه به آنها پاسخگو باشید (و ریسک آسیب رساندن به آن روابط)، شما باید از یک مربی کسب‌وکار استفاده کنید.

۴- می‌خواهید مهارت‌های خودتان را توسعه دهید

آیا در مورد توانایی خودتان در هدایت شرکت، اعتماد به نفس کافی ندارید، داشتن مهارت‌های رهبری، به بهبود فرهنگ و موفقیت شرکت شما کمک خواهد کرد، اما نباید توانایی رهبری تنها مهارتی باشد که بخواهید آن را توسعه دهید.ممکن است برای رو به جلو نگه‌داشتن منحنی کسب‌وکارتان نیاز به توسعه مهارت‌های مذاکره، مالی یا تکنولوژی‌های جدید داشته باشید.

هنگامی که در جست‌وجوی یک مربی کسب‌وکار برای کمک به توسعه مهارت‌های جدید خود هستید، انجام تحقیقات برای یافتن یک همتای درست، بسیار مهم خواهد بود.اگر روی مهارت‌های نرم خودتان مانند رهبری یا مذاکره کار می‌کنید مهم است شخصی را پیدا کنید که با او راحت هستید و می‌توانید یک فضای امن با او داشته باشید.

زمانی‌که دنبال یک کوچ برای مهارت‌های سخت خود مانند تکنولوژی‌های جدید هستید باید توصیه‌نامه از مراجعین قبلی آن کوچ را بخواهید و ببینید چطور با کار کردن با او مهارت‌های آنها بهبود پیدا کرده است.

۵- به همان شیوه قدیمی کار می‌کنید

آیا در مورد شیوه کسب‌وکارتان دچار تردید شده‌اید؟

حتی با داشتن یک روحیه کارآفرینی بلندپروازانه، تغییر در عملیات می‌تواند یک تصمیم ترسناک باشد که اجرای آن دشوار است.به جای گیر کردن در عادات گذشته، استخدام یک کوچ کسب‌وکار می‌تواند به شما کمک کند که با توفان فکری و اجرای یک برنامه استراتژیک، کسب‌وکار خودتان را توسعه دهید.

گفته می‌شود که اساساً هیچ‌کس دقیق‌تر از همه نیست. با کمک یک مربی کسب‌وکار، چشم‌انداز جدید و اعتماد به نفس در برنامه‌ریزی و اجرای آن را به دست خواهید آورد.

آیا بیزینس کوچینگ فقط برای کسب و کارهای بزرگ است؟

خیر ، تمامی کسب و کارها بخصوص کسب و کارهای کوچک و متوسط برای رشد و توسعه به یک مربی کسب و کار نیاز دارند.

ما  از مدل OSKAR در کوچینگ استفاده می کنیم . روش OSKAR مقیاس پذیر است یعنی در یک شرکت کوچک (کمتر از ۵۰ نفر) شرکت های متوسط (۵۰تا ۲۵۰ نفر) و صنایع بزرگ (بیشتر از ۲۵۰ نفر) قابل استفاده است.مدل کوچینگ اسکار یک مدل راه‌حل محور است که ابزار قوی در جلسات کوچینگی که عمدتاً روی راه‌حل متمرکز هستند به شمار می‌آید. 

بیزینس کوچینگ می تواند  کوچینگ انفرادی  باشد ( کوچینگ مدیر) یا کوچینگ گروهی باشد  ( کوچینگ کارکنان مانند: تیم فروش ) البته تعداد بهینه برای یک جلسه کوچینگ کمتر از ۲۰ نفر است.

تخصص ما تبدیل کسب و کارهای معمولی به خوب و کسب و کارهای خوب به عالی است.

آیا  در بیزینس کوچینگ محدودیتی از نظر  موضوع وجود دارد ؟

خیر،بیزینس کوچینگ در تمامی موضوعات مرتبط با کسب و کار قابل ارائه است از جمله:

 • بازاریابی
 • فروش
 • تبلیغات
 • برندینگ
 • مدیریت منابع انسانی ( استخدام و…)
 • مدیریت زمان
 • مدیریت ارتباط با مشتری
 • مدیریت دیجیتال مارکتینگ
 • کارآفرینی و استارت آپ
 • سیستم سازی کسب و کار
 • و…

 آیا بیزینس کوچینگ فقط مخصوص استارت آپ هاست؟

خیر، خدمات بیزینس کوچینگ برای همه کسب و کار ها از جمله موارد زیر قابل ارائه هست:

 • فروشگاه ها
 • سالن های زیبایی
 • کلینیک ها و بیمارستان ها
 • بانک ها
 • بیمه ها
 • صنعت نفت و گاز
 • صنایع مرتبط با دکوراسیون داخلی از جمله صنایع مبلمان و کابینت سازی
 • کسب و کارهای اینترنتی
 • صنعت خودرو
 • صنعت فرش
 • و…

نتیجه‌گیری

درحالی‌که هیچ تعریفی برای زمان مناسب استخدام یک مربی کسب‌وکار وجود ندارد، یک معیار مناسب وقتی است که می‌گویید «من نمی‌دانم که باید چه کار کنم».

مهم این است که برخی اوقات کمک بگیرید چون حتی ابرقهرمانان هم تنهایی کاری را انجام نمی‌دهند.چندین عامل موجب استفاده از کوچینگ کارآفرینی و آموزش شده است. کسب‌وکارها پیچیده‌تر شده و سرعت تغییرات افزایش‌یافته است.کسب‌وکارها به‌سوی مربی های متخصص و آموزش تمایل پیدا کرده‌اند به‌طوری حاضرند برای گرفتن راهنمایی و عبور سریع از مشکلات پیچیده هزینه کنند.

دیگر زمانی برای «یادگیری حین انجام امور» یا حاشیه خطا برای «یادگرفتن از طریق اشتباهات» وجود ندارد.

بیزینس کوچینگ

 من مشکل مالی دارم چگونه می توانم از این خدمات استفاده کنم؟

۱٫تخفیف بگیرید، نقدی پرداخت نمایید و ۱٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان در هزینه های خود صرفه جویی کنید.

۲٫تقسیط کنید و در ۵ قسط ۱ میلیون تومانی قبل از برگزاری هر جلسه پرداخت نمایید.

۳٫تهاتر (مبادله کالا و خدمات) کنید. در صورتیکه محصولی (کالا و خدمات) شما مورد نیاز و تایید کسب و کار پیشرو باشد، امکان تهاتر در موارد خاص وجود دارد.

Business Coachingبرای کسب اطلاعات بیشتر و استفاده از خدمات بیزینس کوچینگ به شماره ۰۹۱۹۱۲۱۱۱۹۱ پیام (پیامک،واتس اپ، تلگرام) ارسال نمایید

کاتالوگ کسب و کار پیشرو

برگشت به بالا