رفتن به محتوای اصلی
ارزش برند

افزایش ارزش برند

افزایش ارزش برند

ارزش بند برند یک کسب و کار شامل تمام ارتباطات، احساسات و تجربیاتیست که وقتی یک مصرف کننده در معرض نام آن برند قرار گرفت به ذهنش می رسد.هدف از بازاریابی مثبت ایجاد حس خوب در مشتریان است،  بنابراین آخرین چیزی که شما می خواهید آن است که مخاطبانتان ابزار خود را در دست بگیرند و فریاد بزنند چرا این دکمه کار نمی کند.

اولین گام در کسب وفاداری برند حصول اطمینان از آن است که وبسایت ­ها صرفاً برای جنبه ­های کارکردی طراحی نشده اند بلکه در برابر ارائه ­ی آن در هر اندازه ای پاسخگو هستند.

اطمینان حاصل کنید که تمام مطالب و محصولات و مواد اصلی را در دسکتاپ، تبلت و گوشی های هوشمند امتحان کنید. به علاوه محیط کاربری وبسایت تان و درج اطلاعات در آن باید به گونه ­ای باشد که دسترسی به آن برای همه آسان باشد و به راحتی بتوانند با آن کار کنند.

آیا نوار جستجو دارید آیا یک واسط کاربری با چندین صفحه ­ی اصلی مانند خانه، محصولات – خدمات، در مورد ما ارتباط با ما و … دارید آیا قسمتی تحت عنوان سوال و جواب ­های متداول را برای سایت خود تعبیه کرده ­اید اگر نه آیا همچنان برای مخاطبانتان آسان خواهد بود که به قسمت ­های اصلی و مهم دسترسی داشته باشند.

از افراد دقیقی بخواهید موشکافانه به بررسی سایت شما بپردازند با انجام اینکار از اطلاعات جزئی که در سایت شما پنهان شده و متوجه آن نبودید شگفت زده خواهید شد.

ارتباط بین مصرف کننده و برندینگ باید ارتباط دوطرفه باشد. اگر با مخاطبانتان مانند ماشین چاپ پول برخورد کنید و آنها را  با ترفیع های فراوان و سرصدای زیاد و بی ­مورد بمباران کنید آنها را به مشتریانی بی تفاوت تبدیل می کنید.

آنها ممکن است محصولات شما را بدون آشنایی صرف با نام برندتان خریداری کنند، اما وقتی یکبار شرکت دیگری معامله ­ی بهتری را پیشنهاد دهد و مخاطبان نام آن را بشناسند و به خاطر بسپارند شما از دور خارج خواهید شد.

شرکت­ هایی مانند داو و دیسنی به این دلیل که بهترین قیمت را پیشنهاد می دهند، طرفداران قابل اعتمادی ندارند دلیل این امر آن است که آنها تجربه ­ای حسی را به مشتریان خود پیشنهاد می دهند به صورتی که این افراد می خواهند در هر زمانی با محصولات مشابهی در تعامل باشند.

برای ایجاد این تجربه ­ی شخصی، مهم است تصریح شود که شما به مشتریان شخصی خود بیشتر از یک فرد عادی فکر می کنید خدمات پاسخگویی به مشتریان، بازاریابی مشتری محور، و حتی یک تشکر ساده میتواند باعث شود یک شرکت در دسترس به نظر بیاید. فرستادن ایمیل­ های غیر فعال مانند آنهایی که با نشانی درست فرستاده میشوند میتواند نمایانگر آن باشد که برای آنها ارزش قائل هستید.

به کاربردن عباراتی مانند متوجه هستم و روز خوبی داشته باشید! به مصرف کنندگان یادآوری می کند که می خواهید به آنها کمک کنید با تمرکز بر ارتباطاتتان با مشتریان خواهید توانست ارتباطات بلند مدتی را با آنها ایجاد کنید به جای آنکه ارتباطی با آنها داشته باشته باشید که فقط به عنوان بهترین مورد موجود در زمان حاضر به شما نگاه کنند.

 

برای حفظ ارزش برند سعی کنید مخاطبانتان را به خنده بیاندازید 

قدرت شادی نباید توسط بازاریابان نادیده گرفته شود. تعجبی ندارد که پیام ­های مثبت و شاد معمولاً به واکنشی مثبت از جانب مشتریان منجر می شود. اگر شما بتوانید باعث خندیدن مشتریان تان شوید یا احساسی الهام بخش و شورانگیز به آنها بدهید.

برند شما برای آنها الهام بخش و احساس برانگیز خواهد بود با استفاده از به کارگیری بازاریابی مثبت یا برد – برد به مردم کمک کنید احساسات مثبتی را تجربه کنند به این صورت مردم برای به اشتراک گذاری احساسات خود آن محصول را خریداری می کنند.

 

با تضمین اعتماد و حمایت ارزش برند را ارتقا دهید 

در عصر دیجیتال مردم روز به روز اعتماد خود را به برندها از دست می دهند. در سال 2016، امنیت آنلاین از نفوذ در پایگاه داده ­های ایمیل گرفته تا ویروس هاو خبرهایی از مشکلات متداول در پرداخت­ های آنلاین، دچار اختلال شدند در حالی که هرکسی ممکن است هک شود، تمام تلاشتان را بکنید تا از مشتریانتان حمایت کنید و اجازه بدهید که بدانند شما تمام بررسی­ های امنیتی لازم را انجام می دهید.

به علاوه، با توجه به فعالیت خود باید مواد و مطالب مورد درخواست کاربران را مرتباً در وبسایت خود به نمایش بگذارید  و این پیوستگی در ارائه­ و آپلود مطلب را حفظ کنید. از پیوندجوهای شناخته شده و قابل اعتماد استفاده کنید.

اظهار رضایت مشتریانتان را به نمایش بگذارید، و اطلاعات مخاطبانتان را دسته بندی کنید، بگذارید مرورگرها بفهمند که شما شرکتی مشروع هستید که حضور آنلاین و اینترتی خود را جدی گرفته اید و فکر کنید چگونه می توانید اعتماد به برندتان را بسازید، یا چگونه میتوانید زمانی که در شرایط ریسکی هستید به مشتریانتان قوت قلب بدهید.

 

اهمیت بالای ارتباطات در افزایش ارزش برند 

باپلت­فرم­ هایی مانند ( Facebook ,Twitter )  مصرف به سرعت در حال رشد است که منجر می شود شرکت­ ها مجبور باشند از طریق شبکه­ های اجتماعی با مشتریان­شان در ارتباط باشند تا همچنان بتوانند به کار خود ادامه دهند.

مشتریان ابتدا واکنش­ های خود را در شبکه­ های اجتماعی نشان میدهند با استفاده از بازاریابی دهان به دهان و از طریق شبکه ­های اجتماعی میتوانید هرآنچه که میخواهید مشتریانتان در مورد شما بدانند را به آنها بگویید.

حتی یک ابر جام الهام بخش تجاری هم نمیتواند به برند شما وجه ه­ای بدهد که نسبت به افرادی که متاسفانه نادیده گرفته شده­اند پاسخگو هستید. اما با پاسخگویی مستقیم به نظرات مشتریان به آنها احساس خاص بودن می دهید تعاملات اجتماعی باعث می شود به عنوان شرکتی شناخه شوید که به مشتریانشان توجه می کند.

 

شما می توانید با انجام این نکات ارزش برندتان را بهبود بخشید 

شرکت ­ها و مشتریان مدام در حال امتیاز دهی و امتیاز گرفتن از هم هستند. شرکت ­های کمی وجود دارند که به واقع به مشتریانشان بها می دهند و به آنها توجه می کنند و با کم کردن ضایعات سعی می کنند تا جای ممکن محصولات را ارزانتر به دست مشتریان برسانند.

نهایتاً شرکت­ هایی که برای بکارگیری بازاریابی مثبت یا برد – برد در ساختار عملیاتی خود زمان صرف می کنند از رشدی عمیق که مبتنی بر ارتباط با مشتریان است لذت خواهند برد.

اما مهمتر از آن، آنها مسئولیت شکل دهی به ارزش­ های فرهنگی خود و مشتریان را قبول می کنند مشخصاً، اداره کردن این همه قدرت کار خطرناکی است و شرکت­ ها ممکن است دچار اشتباه شوند.

اما بازاریابی برد – برد به عنوان محرکی قوی برای شرکت­ ها باقی میماند تا از خود بپرسند امروز با چه کسانی میتوانم ارتباط برقرار کنم و به اینصورت روز به روز بر ارزش برند خود می ­افزایند.

Web Master

برای این نوشته 0 نظر ثبت شده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برگشت به بالا