رفتن به محتوای اصلی
برندینگ CPG

بازاریابی برندهای مصرفی

 بازاریابی برندهای مصرفی

نسل اینترنت ( Millennial generation ) که به عنوان نسلY نیز شناخته می شوند، نسل جوان و بزرگسال قرن 21­م را شامل می شوند این نسل به تنهایی بالای 80 میلیون نفر از جمعیت آمریکا را دربر می گیرد   برندهای CPG نیز از این جهت اهمیت تمرکز روی این گروه را به خوبی درک کرده ­اند.

انجام بازاریابی برندهای CPG  برای نسل اینترنت، همیشه با چالش ­هایی همراه بوده است چراکه بیشتر تاکتیک های فروش که در گذشته خوب عمل می کرده ­اند در مورد این نسل جدید کارایی خود را از دست داده ­اند.

برای ایجاد ارتباط با این گروه از مشتریان در طبقه­ بندی جمعیت شناختی که روز به روز بر اهمیت شان افزوده می شود، لازم است برندهای CPG نگرش خریداران نسل اینترنت ( Millennial generation ) و انچه بر تصمیم خریدشان اثرگذار است را درک و شناسایی کنند.

در هنگام بازاریابی برای این نسل دیجیتالی، برندهای CPG ابتدا باید از این امر آگاه باشند که نسل اینترنت بر خلاف نسل قدیمی ­تر خود که اکثراً از مغازه خرید می کردند، تمایل دارند محصولات CPG ( محصولات مصرفی ) را بیشتر به صورت آنلاین خرید کنند.

در حقیقت بیشتر از نصف معاملات آنلاین کالاهای CPG توسط نسل اینترنت صورت گرفته است و قفسه ­های دیجیتالی شاید بهترین مکانی باشند که توسط نسل اینترنت دیده می شود و خریدهای خود را از این طریق انجام می دهند.

بازاریابان برندهایCPG باید از این امر هم آگاه باشند که نسل دیجیتالی دوست ندارد در معرض تبلیغات قرار گیرند، در حالی که تبلیغات برای نسل قبلی آنان در تلویزیون ، رادیو و به صورت پرینت به نمایش درمی­ آمده است.

 

برای انجام هربرنامه ­ای موبایل را در اولویت قرار دهید

امروزه مصرف ­کنندگان، موبایل خود را  همه جا، همراه خود دارند و جای هیچ گونه تعجب و شکی نیست که نسل اینترنت ( Millennial generation ) بزرگترین بخش از کاربران تلفن­ های هوشمند را تشکیل می دهند.

حتی در سوپرمارکت­ های سنتی هم این نسل از تلفن های همراه خود استفاده می کنند، جایی که فاکتور خرید به صورت رسید است موبایل همچنان وسیله ای است که از آن برای افزایش معلومات خود نسبت به محصولات معاملات و نظرات مصرف کنندگان دیگر از آن استفاده می کنند.

بازاریابی برای نسل اینترنت به این معنی است که ایجاد کاربری از طریق موبایل و به عبارت دیگر برقرار کردن امکانات در موبایل برای برندهای CPG دیگر یک گزینه ­ی اختیاری نبوده بلکه لازم ­الاجرا می باشد.

 

بر روی بازاریابی محتوایی تمرکز کنید

تبلیغات چاپی و تبلیغات تلویزیونی که برای بازاریابی والدین نسل ( Y  – Millennial generation ) کار می کرد نمیتواند به همان خوبی برای نسل اینترنت هم باشد. امروزه بازاریابی برندهای CPG به شکل روزافزون از بازاریابی محتوایی ارائه موارد مرتبط، نوشته­ های ارزشمند، صدا و ویدئویی که به صورت واضح باعث جلب توجه مخاطبین هدف شود استفاده می کند.

دانستن نوع محتوایی که باید برای بازاریابی برندهای CPG ایجاد کنیم همیشه آسان نیست بازاریابی محتوایی موفق نیازمند رعایت این موارد است : گوش دادن ، فهمیدن مخاطبان هدف و نیازهای آنها و خلق صحیح وسیله­ ای سودمند با محتوایی به­ روز که نیاز آنها را تحقق بخشد.

 

حائز اهمیت شمردن ارزش ­ها

این نسل نسبت به نسل قبلی بیشتر تمایل دارد براساس ارزش­ های برند، از جمله مسئولیت شرکت و انطباق و انعطاف آن دست به انتخاب بزند در حقیقت، ارزش­ های برند شاید به واقع بسیار مهم ­تر از ویژگی­ های محصول از قبیل قیمت و … باشد.

مشتریان نسل اینترنت می خواهند سبک زندگی منعطفی داشته باشند، و به برندهایی که منعکس کننده­ ی این تمایل و اشتیاق باشند، با حمایت خود پاداش می دهند.

 

 برندها باید تا بیشترین میزان ممکن تصویرسازی و تجسم کنند

نسل دیجیتالی تمام مدت از طریق اینستاگرام و گرفتن عکس از صفحه ­ی پلتفرم مورد انتخاب خود درحال به اشتراک گذاری عکس و ویدئو می باشند. وقتی تبلیغات در اینستاگرام برای تمام انجمن­ های کسب­ وکار و تجارت در سال 2015 ممکن شد.

به سرعت به یکی از پلتفرم ­های ضروری برای بازاریابی نسل دیجیتالی مبدل شد با اینکه حوزه­ هایی مانند زیبایی و پوشاک به نظر به شکلی طبیعی به خوبی با اینستاگرام مچ بودند اما بازاریابی برای برندهای CPG نیز سوددهی مناسبی داشته است.

به اشتراک گذاری عکس از مواد غذایی و ملزومات آن، که این پدیده در بین جوانان به شدت باب شده و رشد یافته است بسته بندی و تصویر به طور معمول فاکتورهایی هستند که بین محصولات CPG تمایز ایجاد می کنند.

و این دلیل الزام برجسته بودن برندها است. بنابراین گسترش تجسم و تصویرسازی ذهنی و بهبود آن در ادامه می تواند به یکی از ابزارهای مهم برای بازاریابان در بازاریابی برندهای CPG تبدیل شود.

 

اطلاعات مربوط به برند را به اشتراک بگذارید و صادق باشید

شفافیت برند در مورد بازاریابی برای نسل جدید دیگر به عنوان یک گزینه ­ی انتخابی مطرح نیست، چرا که آنها باهوش بوده و مصرف کنندگان مسئولیت پذیری هستند و هرچیزی را باور نمی کنند.

نسل دیجیتال ( Millennial generation ) تشنه ­ی اطلاعات در مورد محصولاتی که می خرند هستند آنها احساس می کنند هرچقدر بیشتر در مورد  مواد خامی که در تولید محصولات مصرفی مورد استفاده قرار گرفته بدانند.

انتخاب درست ­تری در مورد برند مصرفی شان خواهند داشت. آنها دانستن داستان پشت برند را عموماً به دلیل تحت تاثیر قرار دادن افراد و اقدامات ستایش می کنند. پس داستان برند خود را به اشتراک بگذارید.

همانطور که اشاره شد، نسل اینترنتی به راحتی به تبلیغات یا برندهایی که عموماً ترفیعی هستند اعتماد نمی کنند بنابراین برندهای CPG که مستنداتی دارند که نشان می دهد برندی معتبر و صحیح هستند، موفق تر هستند.

ما در دنیای فرا دیجیتال زندگی می کنیم جایی که برندها و مشتریانشان، عموماً از نسل اینترنت ( Millennial generation )  هستند و به هیچ وجه مانند نسل پیشین خود نیستند.

این واقعیت جدید فرصت خوبی را برای برندهای CPG در مورد ارتباط با مشتریان فراهم کرده است و تیم ­های باهوش برندینگ با استفاده از تکنیک­ های بازاریابی    برندهای CPG جهت تحقق نیازهای مشتریانشان پیروز میدان خواهند بود.

 

Web Master

برای این نوشته 0 نظر ثبت شده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برگشت به بالا