رفتن به محتوای اصلی
راه های ترغیب مشتری برای خرید از شما

راه های ترغیب مشتری برای خرید از شما

راه های ترغیب مشتری برای خرید از شما

در این مطلب قصد داریم شما کاربران سایت کسب و کار پیشرو را با نکاتی در خصوص راه های ترغیب مشتری برای خرید از شما را آشنا نماییم و امیدواریم برای شما عزیزان مفید بوده و مورد توجه شما قرار گیرد .

 

برای ترغیب به خرید بیشتر باید نیازهای اولیه را شناخت : این مورد بدیهی‌ ترین دلیل برای خرید است ، و اگر شما کالا یا خدماتی را می‌فروشید که در این دسته‌ بندی قرار می‌گیرد.

مانند مواد غذایی، سرپناه و پوشاک دیگر دلیل مبنی بر اقناع آنها به خرید آن وجود ندارد و تنها کاری که شما باید انجام دهید این است که آنها را قانع کنید که از شما بخرند شما فقط باید کاری کنید که مردم احساس کنند به چیزی که شما پیشنهاد می‌دهید نیاز دارند آنگاه محصول یا خدمات به خودی خود به فروش میرسد.

 

برای ترغیب به خرید بیشتر باید اهمیت راحتی برای داشتن فروش بیشتر را دانست : مردم همواره در پی خرید چیزی برای آسان‌ تر کردن زندگی خودشان هستند آنها فقط و فقط برای صرفه‌جویی در زمان، افزایش کارایی یا آسان‌ تر کردن کاری اقدام به خرید می‌کنند همچنین ممکن است به خاطر سادگی از یک فروشگاه خاص اقدام به خرید بکنند.

برای مجبور کردن آنها به خرید بر اساس این فاکتور تنها باید به مواردی اشاره کنید که خرید از شما موجب آسان‌تر شدن زندگی برای آنها می‌شود و همچنین فرایند خرید و سفارش را هم ساده کنید.

 

برای ترغیب به خرید بیشتر باید جایگزینی را دست کم نگیریم : کالاهای مصرفی نیاز به جایگزین شدن دارند و مصرف کردن یک محصول هم تنها به معنای خوردن آن نیست در این مفهوم به محصولاتی اشاره داریم که شما از آنها استفاده می‌کنید و در نتیجه آنها مستهلک شده ، می‌شکنند تمام می‌شوند یا . . . این از آن کسب‌ و کارهای خوب و پرسود است.

اگر کسب‌ و کار شما در این طبقه‌ بندی قرار نمی‌گیرد ، باید قدری خلاقیت به خرج بدهید و ببینید چگونه می‌توانید خریداران خود را مجبور به تحویل دادن کالای قدیمی و تعویض آن با یک نمونه جدید و نو از همان محصول بکنید.

 

برای ترغیب به خرید بیشتر باید کمیاب بودن محصول برای فروش بیشتر را درنظر گرفت : ترس از دست دادن همواره انگیزه بالاتری از انگیزه به دست آوردن می‌باشد به مردم بگوئید که دیگری از چیزی وجود ندارد تا خواهان داشتن آن باشند کمبود بودن چیزی را خودتان ایجاد کنید و شاهد افزایش تقاضا برای آن شوید کمیاب نمودن هر کالایی روش‌های خاص خودش را دارد و از هر محصول و خدمت به دیگری روش دیگری را باید اتخاذ کنید. با کمی خلاقیت می‌توانید به آن برسید.

 

برای ترغیب به خرید بیشتر باید پرستیژ، احساس برتری، چشم و هم‌چشمی را لحاظ کرد : بسیاری از مردم به دلیل رضایت احساسی ، شخصی ، برتر بودن از دیگران و یا چشم و هم‌چشمی اقدام به خرید می‌کنند.

به مردم بگویید که یک کالای خاص جایگاه بالاتری را برای آنها در بین دوستان یا همکاران ایجاد می‌کند ، و آنها بلافاصله خواهان خریدن آن می‌شوند. البته خیلی‌ ها این دلایل را بروز نداده یا در زمان مخفی کردن آن تصور می‌کنند که حقیقت را می‌گویند اما این حالت اغلب در سطح ناخودآگاه اتفاق می‌افتد.

مثلا به کیف‌ های دستی خانم‌ ها که طراحی برندهای خاص هستند توجه کنید این خانم‌ ها تنها موقعیت اجتماعی این برندها را حمل می‌کنند البته ارائه گواه و تصدیق افراد دیگر یا مقایسه دیگرانی که همین برند را در دست می‌گیرند و از موقعیت اجتماعی مناسبی برخوردار هستند نیز در این رابطه بسیار مؤثر است همچنین اگر یک فرد مشهور محصولی مشابه محصول شمارا دست بگیرد شما با ارائه قیمتی پایین‌تر از برند اصلی، به‌راحتی قادر به جذب بخش عمده‌ای از بازار هستید.

 

برای ترغیب به خرید بیشتر باید به قیمت توجه کرد : اگر به‌ هرحال کسی در پی خرید محصولی باشد، مطمئنا به سراغ خرید از جایی می‌رود که آن محصول را به قیمت مناسب‌تری ارائه کند اما توجه کنید خیلی از افراد هم هستند که اصلا قصد خرید ندارند، اما فقط به خاطر اینکه قیمت آن محصول بسیار مناسب به نظر میرسیده اقدام به خرید آن می‌کنند.

برای ترغیب به خرید بیشتر باید زیاده‌روی و افراط را درنظر گرفت : هرکسی هر از چند وقت یک‌ بار نیاز به‌ افراط و ریخت‌ و پاش دارد خصوصا در زمانهای نزدیک به عید احتمال اینکه مردم حتی برای خودشان یک هدیه بخرند بسیار زیاد می‌باشد .

راه های ترغیب مشتری برای خرید از شما

راه های ترغیب مشتری برای خرید از شما  راه های ترغیب مشتری برای خرید از شما  راه های ترغیب مشتری برای خرید از شما  راه های ترغیب مشتری برای خرید از شما  راه های ترغیب مشتری برای خرید از شما  راه های ترغیب مشتری برای خرید از شما  راه های ترغیب مشتری برای خرید از شما

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برگشت به بالا