رفتن به محتوای اصلی
عوامل موثر در فروش

عوامل موثر در فروش

عوامل موثر در فروش

در این مطلب در سایت کسب و کار پیشرو قصد داریم شما کاربران عزیز سایت را باعوامل موثر در فروش آشنا نماییم پس با ما در ادامه مطلب همراه شوید .

شما باید در فواصل زمانی منظم فروش‌ تان را تحلیل کنید و از خود بپرسید آیا این محصول فروش خوبی دارد و آیا سود می‌برید رقبایتان چقدر سود می‌برند پاسخ دادن به این پرسش‌ ها برای به حداکثر رساندن فروش و ثابت نگه داشتن آن به شما کمک می‌کند.

مشکلات فروش را پیدا و برطرف کنید

اگر فروش خوبی ندارید باید به دنبال حل مشکل باشید افزایش فروش می‌تواند مستلزم ارزیابی مجدد محصول پایگاه مشتریان و بازاریابی باشد.

به صورت دوره‌ای تاکتیک‌ هایتان را تغییر دهید و اگر مشتریان همان روال‌های فروش را بارها و بارها بشنوند یا نمایش محصولات در طول ماه‌ ها تغییری نکند، به تدریج محصول شما غیرضروری به نظر خواهد رسید.

اگر محصولی فروش خوبی ندارد تولید آن را متوقف کنید می‌ توانید با تخفیف و ارائه‌ی قیمت پایین‌تر موجودی آن کالا را به پول نقد تبدیل کنید.

بازار هدف‌تان را بررسی و تمرکز فروش‌تان را بیشتر کنید شاید خریداران‌ شما در حال تغییر باشند. در این حالت شما نیز باید همگام با آنها تغییر یا بازار هدف جدیدی پیدا کنید.

طراحی محصول توزیع ، بسته‌ بندی و غیره را دوباره ارزیابی کنید اصلاح محصول با در نظر داشتنِ بازار هدف و استراتژی فروش می‌تواند موجب افزایش فروش محصول شود.

قیمت محصول را تغییر دهید با بررسی اطلاعات مربوط به فروش و عملکرد رقبا متوجه می‌شوید آیا قیمت تعیین شده برای محصول‌تان بیش از حد بالا یا پایین است.

محصول‌ تان را انحصاری کنید یا برای مدت محدودی آن را در دسترس مشتریان قرار دهید گاهی کنترل کردن عرضه به این روش موجب افزایش تقاضا و فروش می‌شود.

البته ابتدا باید هماهنگی این تاکتیک با استراتژی فروش کلی خود را بررسی کنید مثلا اگر محصولی را برای استفاده‌ی روزمره عرضه می‌کنید نمی‌توانید آن را به صورت انحصاری یا برای مدت محدود عرضه کنید.

عوامل موثر در فروش

عوامل موثر در فروش  عوامل موثر در فروش   عوامل موثر در فروش   عوامل موثر در فروش   عوامل موثر در فروش   عوامل موثر در فروش   عوامل موثر در فروش   عوامل موثر در فروش   عوامل موثر در فروش 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برگشت به بالا