رفتن به محتوای اصلی
آشنایی با کمپین تبلیغاتی

آشنایی با کمپین تبلیغاتی

آشنایی با کمپین تبلیغاتی

در این مطلب در سایت کسب و کار پیشرو شما را با معنی و مفهوم کمپین تبلیغاتی آشنا می سازیم و امیدواریم مورد توجه و استفاده شما عزیزان قرار گیرد و با نظرات سازنده خود ما را در بهتر شدن مطالب مطلع نمایید .

به یک سری از فعالیت‌ ها که برای معرفی یا شناساندن بهتر یک محصول یا خدمت و ترغیب افراد به خرید آن محصول می باشد گفته می شود و کمپین تبلیغاتی بر روی رسانه های تبلیغاتی بیلبورد های خیابان ٬ تلویزیون٬‌ رادیو ٬ نشریات و  تبلیغات اینترنتی فعالیت میی کنند .

کمپین‌های تبلیغاتی می‌ توانند دارای هدف‌ های متنوعی باشند و این اهداف می تواد شامل ساخت یک تصویر مناسب از برند ، معرفی کردن یک محصول جدید ، افزایش فروش یک محصول حاضر در بازار یا حتی کم کردن اثر منفی اخبار باشند و هدف یک کمپین تبلیغاتی عموماً چگونگی اجرای آن و رسانه‌های مورد استفاده در آن را مشخص می‌کند.

در کشور ما نیز به دلیل عدم آشنایی برخی از افراد جامعه با واژه کمپین ، مفهوم آن در برخی از مواقع از فردی به فرد دیگر تغییر می یابد این در حالی است که کمپین یک مفهوم عینی و دارای تعریف علمی است.

در واقع کمپین تبلیغاتی به یک سری عملیات برنامه‌ریزی شده برای تبلیغ کردن یک موسسه یا کالاهای آن گفته می شود و این مجموعه فعالیت‌ های تبلیغاتی می‌تواند از رسانه‌های مختلفی پخش گردد و بر خلاف باور برخی از افراد نیازی نیست که کمپین چند وجهی باشد و می‌تواند فقط در یک بستر اجرایی انتشار یابد .

یک مساله مهم در بازاریابی دسترسی به مشتری است راه‌های زیادی برای دسترسی به مشتری وجود دارد ، از یک کارت پستال ساده گرفته تا فعالیت‌های سازمان‌ دهی شده در شبکه‌ های اجتماعی و شرکت‌های کوچک از طریق ایمیل می‌ توانند این ارتباط را برقرار کنند و شرکت‌ های بزرگ با تبلیغات آژانس‌های تبلیغاتی به این ارتباط می‌رسند.

نخستین گام یک کمپین تبلیغاتی هدف گذاری می باشد و باید در یک کمپین تبلیغاتی مشخص فاکتورهای کلیدی عملکردی مشخص شوند و چگونگی اندازه‌گیری این فاکتورها مشخص شود. یک کمپین تبلیغاتی موفق از اصلاح کمپین‌های گذشته ساخته می‌شود.

پس لازم است قبل از هر کمپین تبلیغات ، کمپین‌های قبلی بررسی شوند تا خطاهای آنها شناسایی شده تا در کمپین‌های بعدی از آنها جلوگیری گردد و کمپین‌ ها عمدتاً برای ارتباط با مشتری‌ها استفاده می‌شوند پس باید زبان ارتباط با مشتری‌ها را فرا گرفت. برنامه‌ریزی برای کمپین‌ های تبلیغاتی نباید باعث شوند که از افرادی که قرار است به آنها دسترسی پیدا کنیم غافل شویم.

آشنایی با کمپین تبلیغاتی

آشنایی با کمپین تبلیغاتی  آشنایی با کمپین تبلیغاتی  آشنایی با کمپین تبلیغاتی آشنایی با کمپین تبلیغاتی  آشنایی با کمپین تبلیغاتی  آشنایی با کمپین تبلیغاتی  آشنایی با کمپین تبلیغاتی  آشنایی با کمپین تبلیغاتی  آشنایی با کمپین تبلیغاتی  آشنایی با کمپین تبلیغاتی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برگشت به بالا