رفتن به محتوای اصلی
بازاریابی تأثیرگذار یا اینفلوئنسر

اینفلوئنسر مارکتینگ چیست؟

بازاریابی افراد تاثیرگذار چیست؟

با استفاده از بازاریابی اینفلوئنسر می توانید آگاهی از برند خود را افزایش دهید جامعه و نفوذ خود را رشد دهید و با افزایش تعاملات کسب و کار خود را رونق ببخشید.یکی از مهم ترین دلایل تاثیر گذاری  اینفلوئنسر مارکتینگ به نوع عملکرد مغز انسان بر میگردد انسان از زمانی که به دنیا می آید به دنبال تقلید از دیگران است و ساختار مغز انسان به گونه ای است که با تقلید کردن از دیگران آموزش می بیند.افراد تاثیر گذار در جامعه به دلیل اینکه الگوی بسیاری از افراد هستند ، زمانی که از محصولی استفاده می کنند یا آن را معرفی میکنند ، تاثیرگذاری بسیاری در جامعه ایجاد می شود و طرفداران آنها سعی می کنند مانند آنها عمل کنند.

به این نوع بازاریابی ، بازاریابی عصبی نیز می گویند زیرا پایه و اساس آن مغز انسان و شبکه های عصبی موجود در آن است و در اینجا سه دلیل اصلی توانمندی اینفلوئنسر مارکتینگ در ارزش گذاری برند ها را مورد بررسی قرار می دهیم..

یکی از جذاب ترین مزایای بازاریابی اینفلوئنسر افزایش ROI است برندهای تجاری با استفاده از آن روند اطلاعات رسانی و فروش خود را بالا می برند و از این طریق به بازگشت سرمایه خود کمک می کنند.

کلید اصلی این کار مانند هر بازاریابی دیگری شناخت بازار هدف است.بازاریابی باید بر مبنای نیاز مشتری صورت بگیرد و هدف واقعی باید درک و شناخت مشتری باشد تا بتوان با استفاده از آن محصولات و خدمات خود را به فروش رساند.

طبق مطالعات ۵۴% از بازاریابان از بازاریابی اینفلوئنسر برای افزایش فالوورهای خود در شبکه های اجتماعی و یهبود سطح تعاملاتشان استفاده می کنند.۵۳% آنها نیز برای فروش بیشتر و ۴۷% هم برای افزایش ترافیک سایت خود به بازاریابی اینفلوئنسر روی آورده اند.

اینفلوئنسر مارکتینگ به افزایش سطح آگاهی مخاطبان از برند در شبکه های اجتماعی کمک می کند و باعث دست یابی بیشتر به جامعه هدف می شود.

.
افزایش اعتبار برند با اینفلوئنسرها :

افراد تاثیر گذار مجبور نیستند تا مخاطبان خود را در شبکه های اجتماعی جذب کنند آنها همیشه تعداد بسیاری طرفدار در اطراف خود دارند که در شبکه های اجتماعی نیز آنها را فالو می کنند و به آنچه آنها انجام می دهند و به اشتراک می گذارند ، توجه دارند.

برخی برندها به اشتباه می خواهند به اینفلوئنسر ها یاد دهند تا برای محصولاتشان تبلیغ کنند در صورتی که این کار روند بازاریابی را غیر طبیعی میکند . آنها باید بگذارند تا اینفلوئنسرها به طور طبیعی با استفاده از محصولات یا صحبت درباره آنها ، برندشان را به مخاطبان معرفی کنند.این امر نتیجه ی بهتری خواهد داشت.

برندها باید به شیوه ای معتبر معرفی شوند برای اینکه نتیجه ی بهتری بگیرید باید موضوع اعتماد را درک کنید این عامل اجازه می دهد تا برند خود را به گونه ای توسط اینفلوئنسر ارتقا دهید که مخاطبانشان آن را بپذیرند.

.

دیدگاه مصرف کنندگان از برند :

هدف برندها ایجاد ارتباط موثر با مصرف کنندگان از طریق ساخت یک تصویر مثبت است. برای ایجاد این تصویر ، بازاریابی افراد تاثیرگذار می تواند بسیار موثر باشد.

برای همین منظور است که برند های بزرگ هزینه های سرسام آوری را صرف استفاده از اینفلوئنسرها برای معرفی محصولات و برند خود می کنند.
حتی در مورد محصولات جدید ، اگر مصرف کنندگان برای اولین بار از طریق بازاریابی اینفلوئنسر با آن آشنا شده باشند خیلی سریع به آن اعتماد می کنند.

در انتها اینکه اگر می خواهید بهترین نتایج را بدست آورید ، از اینفلوئنسرهایی استفاده کنید که واقعا به محصول و خدمات شما اعتماد دارند. زمانی که آنها واقعا برند شما را دوست داشته باشند پیام و محتوای برند شما را بهتر منتقل می کنند و تاثیر گذاری آن بیشتر می شود.

Web Master

برای این نوشته 0 نظر ثبت شده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برگشت به بالا