رفتن به محتوای اصلی
بهترین راه های تبلیغات برای جذب مشتری

بهترین راه های تبلیغات برای جذب مشتری

بهترین راه های تبلیغات برای جذب مشتری

یکی از نکات مهم در تبلیغات برجسته کردن جوانب مثبت کسب‌ و‌ کار شماست یعنی همان عواملی که موجب مزیت رقابتی شما می‌شوند آگهی‌های تبلیغاتی بسیار زیادی وجود دارد که هوشمندانه ساخته شده‌اند، ولی در فروش مزیت‌های ویژه‌ی محصول یا خدمات تبلیغ‌شده، ناتوان هستند تا زمانی که این مزایا را برجسته نکنید، تبلیغات، ارزش ویژه‌ی محصولات شما را به مشتریان بالقوه نشان نمی‌دهد.

تصویری از خود در ذهن مشتری ایجاد کنید :

وقتی در بزرگراه با سرعت در حال حرکت هستید، به راحتی متوجه تابلوهای تبلیغاتی کوکاکولا می‌شوید. در واقع محصولات فراوانی وجود دارند که آنها را از روی شکل بسته‌ بندی یا لوگویشان تشخیص می‌دهید.

باید بدانید که تصویر در تبلیغات و ترویج کسب‌و‌کارتان، اهمیت زیادی دارد بسیاری از تبلیغ‌کنندگان، برای ایجاد تصویری همیشگی در ذهن مشتریان تلاش نمی‌کنند و فرصت تأثیر گذاشتن بر مشتریان احتمالی خود را از دست می‌دهند.

برای پول درآوردن، باید پول خرج کنید :

راه‌هایی برای صرفه‌جویی در هزینه‌ها وجود دارد، ولی در تبلیغات نباید خصاصت به خرج بدهید و کیفیت را فدای کاهش هزینه‌ها کنید؛ زیرا این کار بر میزان فروش تأثیر می‌گذارد و این تأثیر ، موجب تغییرِ نتیجه‌ی نهایی می‌شود. همیشه تبلیغات موفق ، هزینه دارد و به همین دلیل هم مؤثر است!

تبلیغات را در مکان‌های مناسبی قرار دهید :

یکی از بهترین راههای تبلیغات برای جذب مشتری تبلیغات مناسب در محل مناسب است ممکن است که مجله، ایستگاه رادیویی یا حتی برنامه‌ی تلویزیونی مورد علاقه‌ی شما برای مخاطبان هدف‌تان جذابیتی نداشته باشد.

شما باید در مورد بازار هدف خود تحقیق کنید تا آنها را بهتر بشناسید و بدانید که چه چیزهایی را مطالعه می‌کنند چه برنامه‌ هایی را تماشا می‌کنند و به چه چیزهایی گوش می‌دهند. سپس ، تبلیغات را در رسانه‌ی مناسبی قرار دهید، تا بتوانید پیام‌تان را به بازار هدف‌تان برسانید.

اجازه ندهید که بودجه‌ بر مدیریت کمپین تبلیغاتی‌تان اثر بگذارد :

درست است که با اختصاص دادن مبلغ مشخصی در ماه برای تبلیغات ، کار دفترداری و حسابداری شرکت خود را ساده‌تر می‌کنید ، ولی اگر شما نیز مانند بسیاری از کسب‌ و‌ کارها ، فراز و نشیب‌ های فصلی داشته باشید ، اختصاص دادن مبلغی ثابت برای تبلیغات موجب می‌شود .

تا در زمان‌های رکود تجارت‌ تان ، بیش از حد لازم برای تبلیغات هزینه کنید و در زمان‌های رونق کسب‌ و‌ کارتان ، برای تبلیغات و جذب مشتری ، به اندازه‌ی کافی هزینه نکنید یکی از اشتباهات بسیاری از صاحبان کسب‌ و‌ کارها ، این است که بودجه‌ی خود را بر اساس نیازهای تبلیغاتی فصلی‌شان تنظیم نمی‌کنند.

از رسانه‌های متنوعی استفاده کنید :

بسیاری از صاحبان کسب‌ و‌ کارها ، بر اساس قیمت و نرخ بالقوه‌ی بازدهی، بهترین مکان برای تبلیغات را انتخاب می‌کنند و پس از مدتی متوقف می‌شوند. در تبلیغات هم مانند سرمایه‌ گذاری ، نباید همه‌ی تخم‌مرغ‌ هایتان را در یک سبد بگذارید. پول‌هایی را که قصد دارید برای تبلیغات هزینه کنید، در بینِ انواع رسانه‌های مناسب برای مخاطبان هدف و بودجه‌تان، پخش کنید.

سعی نکنید برای همه جذاب باشید :

هیچ محصول یا خدمتی وجود ندارد که برای همه جذاب باشد بسیاری از صاحبان کسب‌ و‌ کارها ، از جمله مدیران شرکت‌ها، سعی می‌کنند راه‌هایی را برای دسترسی به تمام بازارها پیدا کنند ولی به طور معمول این روش عملی نیست این کار می‌تواند برای کسب‌ و‌ کارهای کوچکی که نمی‌توانند همزمان در چند بازار فعالیت کنند، به فاجعه منتهی شود پس بهتر است که بازار هدف خود را بشناسید و بهترین‌های خود را به مخاطبان‌تان ارائه دهید.

تبلیغات خود را از پیش، آزمایش کنید :

اگر پول و زمان کافی برای سرمایه‌گذاری بر روی گروه‌های کانونی (focus group) دارید می‌توانید تبلیغات خود را بر روی افراد دیگر آزمایش کنید و واکنش آنها را بسنجید.

بر تبلیغات خود نظارت کنید :

شما به راحتی می‌توانید از مشتری یا ارباب‌رجوع بپرسید که چگونه با محصولات یا خدمات شما آشنا شده است با وجود اینکه انجام این کار بسیار ساده است ولی بسیاری از صاحبان کسب‌ و‌ کار، به خود زحمت انجام آن را نمی‌دهند.

دانستن اینکه مؤثرترین عناصر آگهی‌های تبلیغاتی شما ، کدام عناصر هستند و کدام رسانه‌ها سودآورترین فرصت‌های تبلیغاتی را برای شرکت شما فراهم می‌کنند، بسیار سودمند است.

بهترین راه های تبلیغات برای جذب مشتری

بهترین راه های تبلیغات برای جذب مشتری   بهترین راه های تبلیغات برای جذب مشتری    بهترین راه های تبلیغات برای جذب مشتری بهترین راه های تبلیغات برای جذب مشتری  بهترین راه های تبلیغات برای جذب مشتری   بهترین راه های تبلیغات برای جذب مشتری   بهترین راه های تبلیغات برای جذب مشتری
Web Master

برای این نوشته 0 نظر ثبت شده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برگشت به بالا