رفتن به محتوای اصلی
راه های متقاعد کردن مشتری به خرید

راه های متقاعد کردن مشتری به خرید

راه های متقاعد کردن مشتری به خرید

در این مطلب در سایت کسب و کار پیشرو راه های متقاعد کردن مشتری به خرید را بیان می‌کنیم که به‌ وسیله آن‌ ها می‌توانید مشتریان را متقاعد به خرید کرده و میزان فروش خود را چند برابر کنید.

.

به هنر متقاعدسازی در فروش مسلط شوید :

متقاعدسازی مشتری به معنی قانع کردن مشتری به خرید از طریق تاکید روی منافعی است که کالا برای او به ارمغان می‌آورد. می‌توانید به مشتری نشان بدهید که چرا کالای شما اثر گذارتر و بهتر از کالای رقباست به‌ عنوان یک تکنیک می‌توانید تقدیر و تشکرهای مشتریانی را که از کالای شما راضی بوده‌اند به مشتری جدید نشان بدهید.

.

محصولات‌تان را در معرض دید قرار بدهید :

یک راه هوشمندانه برای متقاعد سازی مشتریان این است که کالای خود را در معرض دیدشان قرار بدهید می‌توانید مکانی عمومی یا مکانی پرتردد مثل مراکز خرید یا ایستگاه‌های مترو را برای نمایش کالای خود انتخاب کنید.

زمانی که به‌ طور عمومی کالای خود را به نمایش می‌گذارید مشتریان قادرند به‌ خوبی مزایا ، ویژگی‌ها و کاربردهای کالا را ببینند و سوالات احتمالی و شک‌ و تردیدهای مربوط به کالا را با شما به اشتراک بگذارند.

.

متناسب با مشتریان به آن‌ها پیشنهادهای خلاقانه ارائه بدهید :

از روش‌ های ترغیب مشتری بهره بگیرید مثلا بیشتر افراد زمانی که بدانند می‌توانند کالایی را به قیمت کمتر بخرند ، بیشتر به خرید ترغیب می‌شوند. گاه‌ به‌ گاه به این فکر کنید که چطور با پروموشن‌ ها و انواع تخفیفات در فروش ، می‌ توانید مشتریان را جذب کنید.

.

امکان استفاده‌ آزمایشی از کالا را مهیا کنید :

اجازه‌ استفاده‌ آزمایشی یکی از استراتژی‌ های فروش موفق است و به‌خصوص روی مشتریانی که برای خرید شک دارند ، خیلی خوب جواب می‌دهد. اگر به مشتری اجازه بدهید به‌ طور رایگان از کالا استفاده کند ، می‌تواند بهتر بفهمد که استفاده از کالا چه حسی دارد و آن کالا چگونه کار می‌کند از طرفی وقتی دوره‌ استفاده‌ آزمایشی از کالا تمام شد ، احتمال اینکه مشتری نسبت به خرید نسخه‌ کامل احساس تعهد کند ، بیشتر می‌شود.

.

ویژگی‌ های کالا را کامل و شفاف بیان کنید :

خیلی مهم است که ویژگی‌ها و نحوه‌ استفاده از کالا را به‌ طور کامل و شفاف توضیح بدهید. بخش عمده‌ای از جامعه در امر خرید محتاط هستند آن‌ ها قبل از خرید، وقت می‌گذارند و توضیحات محصول را به‌دقت می‌خوانند هیچ‌ وقت اطلاعات محصول خود را پنهان نکنید به مشتریان کمک کنید خریدی آگاهانه انجام بدهند و در این امر صداقت داشته باشید.

.

جوایزی در نظر بگیرید :

همه عاشق پاداش هستند ، شک دارم کسی بگوید من پاداش یا جایزه دوست ندارم پس برای مشتریان جوایزی طراحی کنید و مطمئن شوید آن‌ ها از این جوایز باخبر هستند مثلا در تبلیغات خود عنوان کنید جوایزی در راه است که مدت اهدایشان محدود است با این‌ کار احتمال این که مشتری سریع‌تر تصمیم به خرید بگیرد، بالا می‌رود.

.

اطلاعات مربوط به شرایط و ضوابط را کامل درج کنید :

اگر در بخش شرایط و ضوابط، اطلاعات کاملی ارائه ندهید ، ممکن است مشتری فکر کند کاسه‌ ای زیر نیم‌ کاسه است و از خرید منصرف شود برخی شرکت‌ها یا فروشندگان زرنگی می‌کنند و جزئیات کالا یا قیمت آن را برای عموم واضح بیان نمی‌کنند و این روش را در اینستاگرام زیاد می‌بینیم و اصولا گفته می‌شود برای اطلاعات بیشتر با فلان شماره‌ تماس بگیرید.

چنین رفتارهایی قطعا مشتری را دچار بدبینی می‌کند اگر حساب کسی پاک باشد ، از ارائه اطلاعات کامل برای عموم مردم باکی نخواهد داشت پس مشتریان خود را با این استراتژی غلط بدگمان نکنید.

.

مشتریان را مطمئن کنید که حریم خصوصی‌ آنها محفوظ می‌ماند :

در دنیای کسب‌ و‌ کار امروزی، حفظ حریم شخصی برای مشتریان اهمیت ویژه‌ای دارد برخی از شرکت‌ها اطلاعات مشتریان را به یکدیگر می‌فروشند. درصورتی‌که اکثر مشتریان دوست دارند بدون اینکه هویت‌شان دست‌ب ه‌ دست بچرخد ، داد و ستد کنند.

شما در برابر حریم خصوصی مشتریان خود مسئول هستید در هنگام فروش یا در فرایند تصمیم‌ گیری، به مشتریان‌ تان اطمینان بدهید که اطلاعات‌ شان محفوظ خواهد ماند فرقی نمی‌کند چه کالایی می‌فروشید ، این مورد اهمیت خیلی بالایی دارد.

.

برند قابل‌اعتمادی شوید

با جلب اعتماد مشتریان به برند، راحت‌تر می‌توانید کالای خود را بفروشید شهرت خوبی برای خود دست‌ و‌ پا کنید تا در متقاعد سازی مشتریان سختی کمتری بکشید.

.

همیشه در دسترس باشید :

موضوع دیگری که خیلی اهمیت دارد این است که باید همیشه در دسترس مشتری و پاسخگوی تماس‌های او باشید وقتی مشتریان چیزی سفارش می‌دهند، مطمئن شوید که آن سفارش به بهترین نحو به‌دست آن‌ها خواهد رسید.

اگر به‌ صورت تلفنی سفارش می‌دهند یا سوالی دارند ، باید مطمئن شوید که سفارش به‌طور دقیق ثبت می‌شود و سوال‌شان به‌طور کامل پاسخ داده می‌شود اگر هم کسی شکایت یا انتقادی دارد باید فردی با گوشی شنوا در خدمت او باشد و در اسرع وقت برای رفع مشکل اقدام کند این نکات موجب جلب اعتماد مشتری می‌شوند.

 

راه های متقاعد کردن مشتری به خرید

راه های متقاعد کردن مشتری به خرید  راه های متقاعد کردن مشتری به خرید  راه های متقاعد کردن مشتری به خرید  راه های متقاعد کردن مشتری به خرید  راه های متقاعد کردن مشتری به خرید  راه های متقاعد کردن مشتری به خرید  راه های متقاعد کردن مشتری به خرید  راه های متقاعد کردن مشتری به خرید