رفتن به محتوای اصلی
آشنایی با اشتباهاتی در برندینگ

آشنایی با اشتباهاتی در برندینگ

آشنایی با اشتباهاتی در برندینگ

برندینگ به احتمال زیاد مهم ترین مرحله در هنگام راه اندازی استارت آپ است؛ زمانی که شهرتی برای شما وجود ندارد منابع شما محدود هستند و در کل حیات و ممات شرکت شما به میزان درآمدی که کسب می کنید وابسته است.

متأسفانه برخی خطاها و اشتباهات در فرایند برندسازی وجود دارند که بسیاری از استارت آپ ها بارها و بارها آن ها را مرتکب می شوند. در این شرایط احتمال موفقیت آنها به خطر می افتد.

شگفت زده خواهید شد اگر بدانید که تعداد زیادی از استارت آپ ها بدون ایجاد و طراحی نام تجاری، در تلاشند تا کسب و کار خود را آغاز کنند یا بدتر از آن، در عرض چند دقیقه با هم یک نام تجاری را ترکیب می کنند و فکر می کنند که این کار برای حمایت از کسب و کارشان کافی خواهد بود یک نام تجاری واقعی، تلاش بسیار بیشتری را لازم دارد.

از جمله این تلاش ها می توان تحقیقات رقابتی ، تحقیقات بازار، طوفان مغزی و چندین مرحله توسعه نام تجاری را عنوان کرد انتخاب نام تجاری و برندسازی چیزی نیست که شما بتوانید با چند دقیقه فکر کردن به دست آورید و یا در حین فرایند توسعه شرکت خود، آن را متوقف کرده و کنار بگذارید.

اولین و بزرگترین اولویت شما در همان ابتدای کار ، بایستی انتخاب نام مناسب تجاری مرتبط با حوزه کار و فعالیت تان باشد، شما باید وقت خود را برای انتخاب بهترین نام تجاری صرف و برای آن به درستی هزینه کنید.

فقط داشتن مجموعه ای از استانداردهای نام تجاری پایدار به اندازه کافی برای تضمین هر سطح موفقیت در نام تجاری و برندینگ کافی نمی باشد. دستورالعمل های نام تجاری تان صرفا به عنوان یک کتاب آموزشی و راهنما هستند .

اما برای برندینگ حتما باید اقدامات لازم را انجام دهید و صرفا داشتن دستور العمل بدون اجرای آن کمکی به برندینگ شرکت نمی کند یکی از مهمترین عوامل موفقیت برند، سازگاری و ثبات می باشد .

اجرای استانداردهای برندینگ ، مطابق با برنامه های بازاریابی و استراتژی خاصی که دنبال می کنید. این تنها راهی است که مشتریان در طول زمان با نام تجاری تان آشنا می شوند و هر انحرافی می تواند این تجربه سازگار را به خطر بیندازد.

هنگامی که برای برندسازی از همان ابتدا اقدام می کنید و در حال توسعه آن می باشید، خواسته یا ناخواسته به برند های دیگر نیز نگاهی دارید و از آن ها نیز برای انتخاب نام تجاری تان الهام می گیرید .

از جمله نام تجاری رقبا و برند های مورد علاقه خود. در ابتدا شاید این استراتژی های برندسازی شما را وسوسه کنند تا برخی از ویژگی هایی که باعث موفقیت این برندها شده اند، را در برندینگ و انتخاب نام تجاری خود استفاده کنید.

به هر حال، این یک ایده خوبی است که شما از تحقیق و جستجوی سایر نام های تجاری در وهله اول استفاده کنید با این وجود، شما نمی توانید فقط یک نام تجاری دیگر را کپی کنید و انتظار داشته باشید نتایج مشابهی را ببینید. تمایز کلید اصلی موفقیت می باشد.

نام تجاری فقط مانند ماسکی نیست که شرکت تان هنگام معامله با مشتریان بالقوه و عموم مردم به چهره خود بزند. برند شما باید یک الگو برای چگونگی ایجاد فرهنگ داخلی شرکت شما باشد.

به عنوان مثال : اگر برند شما قرار است قابل دسترسی ، دوستانه و خلاق باشد شما باید یک محیطی ایجاد کنید که این ویژگی ها را تشویق و نشان می دهد به این ترتیب تکرار خدمات مشتریان شما ، فروشندگان و دیگر نقاط تماس با مشتری، مطابق با استانداردهای نام تجاری شما عمل می کند.

آشنایی با اشتباهاتی در برندینگ

آشنایی با اشتباهاتی در برندینگ آشنایی با اشتباهاتی در برندینگ  آشنایی با اشتباهاتی در برندینگ آشنایی با اشتباهاتی در برندینگ   آشنایی با اشتباهاتی در برندینگ آشنایی با اشتباهاتی در برندینگ   آشنایی با اشتباهاتی در برندینگ 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برگشت به بالا