رفتن به محتوای اصلی
آشنایی با بازاریابی پیامکی

آشنایی با بازاریابی پیامکی

آشنایی با بازاریابی پیامکی

بسیار مهم است که قبل از شروع به کار قوانین این حوزه را بشناسید مهم‌ ترین قانوی که باید مد نظر داشته باشید این است که پیامکتان را باید فقط برای مخاطبانی ارسال کنید که از قبل برای حضور در خبرنامه پیامکی‌ تان ابراز تمایل کرده‌اند.

بازاریابان ایمیلی به طور مرتب پیغام‌های تبلیغاتی آنها را برای مخاطبانی ارسال می‌کنند که کتابچه پی‌دی‌اف یا نسخه رایگانی از برنامه‌ شان را دانلود کرده‌اند.

این موضوع را نمی‌توان در مورد بازاریابی پیامکی اعمال کرد روش صحیح انجام این کار این است که با ارسال درخواست و لینک ثبت‌ نام از مشتریان بخواهید تا خودشان در خبرنامه پیامکی‌تان عضو شوند کسب اعتماد مخاطب در این روش دشوارتر است اما این مخاطبان از لحاظ کیفی بسیار ارزشمندتر از مردم معمولی هستند.

پیامک‌ تان را به ۱۶۰ حرف محدود کنید:

وقتی پیامکی طولانی و حاوی بیش از ۱۶۰ کارکتر ارسال می‌کنید شبکه‌های موبایل معمولا پیام را به صورت تکه‌های کوچک‌ ۱۶۰ حرفی در می‌آورند و این پیام‌ ها قبل از رسیدن به مخاطب مجددا به یکدیگر متصل می‌شوند اما این اتفاق همیشه بدون مشکل اتفاق نمی‌افتد.

برخی شبکه‌ ها از ارسال یا دریافت چنین پیام‌هایی خودداری می‌کنند در نتیجه ممکن است مخاطبانتان نتوانند پیام را به صورت کامل دریافت کنند یا پیامک‌هایی نامرتب و تکه‌تکه شده‌ای را دریافت کنند در هر دو صورت، پیام تبلیغاتی‌تان به مخاطب انتقال پیدا نمی‌کند علاوه بر این پیامک باید کوتاه باشد پیام‌های طولانی حوصله مخاطب را سر می‌برد و نمی‌توانند ارتباط خوبی با مخاطبان برقرار کنند.

زمان یعنی همه چیز :

آیا تا به حال برای‌ تان اتفاق افتاده که درست هنگام شام پیامکی از فست‌ فود محله‌تان دریافت کنید که خبر از تخفیف ۳۰ درصدی پیتزای مورد علاقه‌‌تان بدهد .

زمان‌بندی در بازاریابی پیامکی یعنی همه چیز! ماهیت این نوع بازاریابی این است که مردم به محض دریافت پیام آن را باز می‌کنند اما در عین حال،‌ عدم وجود تصاویر گرافیکی کار را برای بازاریاب‌ها دشوارتر می‌کند.

در نتیجه هدف اصلی بازاریاب‌ ها باید این باشد که مشتریان درست هنگام تصمیم‌گیری برای خرید، پیام بازاریابی را دریافت کنند بنابراین همانطور که رستوران‌های فست‌ فود پیشنهادشان را هنگام ناهار یا شام ارسال می‌کنند، سالن‌های آرایشگری نیز باید پیامشان را هنگام نزدیکی به مراسم‌ها یا به اعیاد ارسال کنند.

شماره تلفن یا لینکی در پیامک خود قرار دهید :

موفقیت هر کمپین بازاریابی به میزان زیادی به فراخوانی که ارائه داده است، بستگی دارد در بازاریابی پیامکی نمی‌توان گزینه جذاب و فریبنده‌ای قرار داد تا مشتری روی آن کلیک کند با این حال تنها روش متقاعد کردن مشتریان این است که به آن‌ها بیاموزید چگونه با شما تماس گرفته یا سفارش دهند.

یکی از رایج‌ ترین روش‌ها این است که شماره تلفن یا لینکی را در انتهای پیامتان قرار دهید بهتر است لینک وب‌ سایت‌ تان را با استفاده از وب‌ سایت‌ های کوتاه کننده لینک کوتاه کنید تا تعداد کارکترهای پیامکتان از ۱۶۰ عدد بیشتر نشود شاید این نوع فراخوان بهترین و ایده‌ آل‌ ترین روش فراخوان نباشد اما به هر حال باید به مخاطبانتان اجازه دهید تا بعد از خواندن پیامتان در صورت تمایل با شما به نوعی تماس بگیرد.

آشنایی با بازاریابی پیامکی

آشنایی با بازاریابی پیامکی  آشنایی با بازاریابی پیامکی  آشنایی با بازاریابی پیامکی آشنایی با بازاریابی پیامکی  آشنایی با بازاریابی پیامکی  آشنایی با بازاریابی پیامکی  آشنایی با بازاریابی پیامکی  آشنایی با بازاریابی پیامکی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برگشت به بالا