رفتن به محتوای اصلی
اصول بازاریابی در اینستاگرام

اصول بازاریابی در اینستاگرام

اصول بازاریابی در اینستاگرام

بر خلاف دیگر شبکه های اجتماعی طرح پروفایل ساده اینستاگرام شما را مجبور به تمرکز بر محتوا می کند در حالی که این برای تعامل عالی است و به این معناست که نمی توان محتوای متوسط ​​را مخفی کرد.

در نتیجه، مهم است که از تصاویر با وضوح بالا در اینستاگرام خود استفاده کنید برای اکثر تصاویر باید ۱۰۸۰ پیکسل در ۱۰۸۰ پیکسل باشد یک مربع این سایت همچنین برای عکس های منظره یا عکس ها با نسبت ابعاد ۱.۹۱:۱ اجازه می دهد .

اما بیننده ها باید بر روی تصویر کوچک عکس کلیک کرده تا عکس کامل را مشاهده کنند در یک فید تصویر به یک مربع بریده می شود. شما همچنین می توانید عکس های پرتره ای که دارای نسبت تصویر ۴:۵ هستند را نیز ارسال کنید.

 

نحوه گرفتن یک عکس خوب با گوشی هوشمند شما :

خوب شما ممکن است فکر کنید چگونه شما می توانید یک عکس کامل و با کیفیت بالا با یک گوشی سطح بالا بگیرید هیچ نگرانی وجود ندارد فناوری دوربین گوشی تا حد زیادی پیشرفته شده است که در حال حاضر دوربین ها با ارزش های هزاران دلار رقابت می کنند.

شما دیگر نباید یک عکاس حرفه ای باشید تا عکس هایی مانند یک عکس حرفه ای بگیرید شما می توانید عکس های خوبی را بگیرید که مخاطبان شما دوست خواهند داشت با استفاده از یک ابزار که در دست دارید.

 

در اینجا چند نکته برای افزایش فالورها و اشتغال در اینستاگرام وجود دارد :

قانون یک سوم را دنبال کنید :

آیا امیدوار هستید ترکیب عکس خود را بهبود بخشید خطوط دوربین خود را روشن کنید هنگام ساختن عکس خود، باید هدف خود را در تقاطع یک مجموعه از خطوط عمودی و افقی قرار دهید.

این تکنیک، که به عنوان قانون یک سوم شناخته می شود توسط نقاشان و تصویرگران محبوبیت یافته است اما برای عکس ها نیز کاربرد دارد با قرار دادن موضوع خود خارج از مرکز یک عدم تعادل جزئی ایجاد می شود که چشمان بیننده را جذب می کند.

 

تمرکز بر یک موضوع واحد :

گاهی اوقات گفته می شود که کار عکاسی برای ایجاد سادگی از هرج و مرج است. پس زمینه شلوغ با چندین موضوع در فریم از تمرکز عکس شما منحرف می شود و حتی می تواند مخاطبان شما را نیز گمراه کند.

در عوض سعی کنید بر روی یک موضوع واحد در هر عکس تمرکز کنید و چیزهایی که باعث حواس پرتی هستند را با برداشتن (کات کردن) یا پیدا کردن یک پس زمینه تمیز پیدا کنید که عوامل اضافی در آنجا نباشند.

 

از فضای منفی استفاده کنید :

فضای منفی فضای خالی در اطراف موضوع شماست به فضای خالی در اطراف موضوع خود اجازه دهید تا توجه ببیننده را به موضوع متمرکز کرده و از آن که عکس شما شلوغ جلوه کند، دوری نمایید.

 

به چشم اندازهای جالب نگاه کنید :

مردم عادت دارند برای دیدن جهان از چشم های شان استفاده کنند برای ایجاد عکس های جالب و تازه، عکاسان جغرافیایی معمولا عکس هایی را از دیدگاه های مختلف برای شکستن یکنواختی استفاده می کنند.

سعی کنید از بالا عکس برداری کنید تا از یک نمای دید پرنده یا از پایین برای گرفتن دید کرم زوایای مختلف را برای یافتن دیدگاه های جدید در مناظر مشترک آزمایش کنید.

 

تقارن :

چشم انسان به طور طبیعی به شکل و اشیا متقارن جذب می شود برای تصاویر متقارن گاهی اوقات بهتر است که قانون یک سوم را شکستن و صحنه را در کادر خود متمرکز کنید تا یک تطابق کامل در هر طرف باشد. خطوط پیشرو (راهنما) یکی دیگر از فرم های خاصی از تقارن است که چشم را به سمت عکس می کشد.

 

الگوها :

درست مثل تقارن، مردم نیز به الگوها (تکرار شونده ها) عادت کرده اند. گاهی اوقات یک الگو می تواند دست ساز انسان باشد مانند یک طبقه کاشی، در حالی که گاهی اوقات می تواند طبیعی باشد مانند گلبرگ های گل و یا انگور روی دیوار. برای ایجاد چیزهای بسیار جالب، الگو را از موضوع خود تفکیک کنید.

 

استفاده از نور طبیعی :

نور الکتریکی ایجاد سایه های خشن و برجسته می کند که می تواند ناحیه تاریک و نور ناخواسته را در عکس های شما ایجاد کند سعی کنید از نور طبیعی نرم در هر کجا که امکان دارد استفاده کنید تا از رخ دادن این حالت جلوگیری کنید.

سعی کنید عکس ها را در کنار یک پنجره که نور منتشر شده خارج از منزل را در یک اتاق قرار می دهد، بیابید. برای عکس های فضای باز نیم ساعت قبل از و بعد از غروب خورشید و طلوع آفتاب اغلب نور قابل توجهی(خیلی خوب) را ارائه می دهد، زیرا خورشید در افق پایین است.

 

افزودن فیلتر و ویرایش عکس ها :

حتما تاکنون از خود پرسیده اید که چرا بعضی از عکس ها خیلی خوب هستند احتمالا این شانس را داشته تا ویرایش زیادی روی ان انجام شود ویرایش عکس ها تنها چند دقیقه طول می کشد اما می تواند تاثیر زیادی بر کیفیت عکس های شما داشته باشد.

با کمک ابزار و فیلترهای ساخته شده در اینستاگرام ویرایش عکس ها ساده است حتما این نکات را دنبال کنید تا نهار خانگی خود را مانند یک شاهکار آشپزی نشان دهید خوشبختانه می توانید طی چندین مرحله ساده مانند یک حرفه ای ویرایش کنید.

اول، با یک عکس عالی شروع کنید اگر عکس شما از ترکیب یا روشنایی ضعیف برخوردار است از برنامه های غیر از اینستاگرام نیز می توانید برای ویرایش استفادده کنید.

Snapseed یک برنامه ویرایش عالی رایگان بوده که به شما اجازه می دهد تا اثرات HDR و کانتراست عکس را با انتخاب مناطق خاصی از عکس برای تنظیم روشنایی، کانتراست و اشباع اعمال کنید VSCO نیز یک برنامه ویرایش کاربردی دیگر بوده که با فیلترهای متعدد طراحی شده است.

اکنون بایستی شدت نور عکس خود را تنظیم کنید تنظیم شدن نور می تواند تصویر شما را پر جنب و جوش کرده و جزئیات را به نمایش بگذارد. برای انجام این کار نماد خورشید را در فشار دهید و سطح را تنظیم کنید.

هر گونه تغییر نهایی را با استفاده از ابزار ویرایش اینستاگرام انجام دهید دکمه «ویرایش» را فشار دهید تا تنظیم تراز عکس ، روشنایی ، کنتراست ، ساختار و موارد دیگر خود را تنظیم کنید برای تکمیل جزئیات نهایی و انتشار روی «بعدی» کلیک کنید.

 

فیلم ها :

اینستاگرام علاوه بر عکس، به شما امکان آپلود فیلم ها تا ۶۰ ثانیه را نیز می دهد. Splice یک ابزار ویرایش محبوب رایگان از سازندگان GoPro است که به شما اجازه می دهد کلیپ های چندگانه را برش داده و تغییراتی را در آن ایجاد، عناوین و حتی موسیقی اضافه کنید.

نکته : هنگام ویرایش ویدیوی خود، به یاد داشته باشید که ویدیوهای اینستاگرام در ابتدای  پخش بدون صدا هستند بنابراین اطمینان حاصل کنید که فیلم های شما برای فهمیده شدن نیاز به صدا ندارند و یا به طریقی تماشاگر خود را آگاه سازید تا صدای فیلم را روشن کند.

اصول بازاریابی در اینستاگرام

اصول بازاریابی در اینستاگرام   اصول بازاریابی در اینستاگرام  اصول بازاریابی در اینستاگرام  اصول بازاریابی در اینستاگرام  اصول بازاریابی در اینستاگرام اصول بازاریابی در اینستاگرام   اصول بازاریابی در اینستاگرام  اصول بازاریابی در اینستاگرام  اصول بازاریابی در اینستاگرام

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برگشت به بالا