رفتن به محتوای اصلی
بازاریابی B2b و شبکه‌های اجتماعی

بازاریابی b2b و شبکه‌های اجتماعی

بازاریابی b2b و شبکه‌های اجتماعی

یکی از جنبه‌ی یک استراتژی بازاریابی قدرتمند به شیوه‌ی b2b استفاده از شبکه‌ های اجتماعی است هر کسب‌ و کاری باید در کمپین بازاریابی‌ خود از شبکه‌های اجتماعی استفاده کند و b2b نیز از این قاعده مستثنی نیست.

شبکه‌های اجتماعی نسخه‌ ی جدید رادیو و تلویزیون هستند که در بازاریابی‌ های قدیم از آنها استفاده می‌شد اما برخلاف گذشته که تنها یک پلتفرم می‌توانست پیام ارسال کند شبکه‌های اجتماعی امروزی این امکان را فراهم کرده‌اند که خریدار و فروشنده با هم روبه‌رو شوند. کسب‌ و کارهایی که بر جذب کسب‌وکارهای دیگر تمرکز کرده‌اند نیز باید از این رسانه بهره ببرند.

از نگاه یک شرکت شبکه‌های اجتماعی فرصتی منحصر به فرد برای برقراری ارتباط مستقیم با افرادی است که در مورد خرید تصمیم می‌گیرند همان‌‌طور که پیش از این گفتیم در بیشتر خرید‌ها در محیط b2b یک کمیته مسئول تصمیم‌‌گیری است.

اما هر کمیته از چند فرد تشکیل شده و هر یک از این افراد ممکن است در یک یا چند شبکه‌ی اجتماعی حضور داشته باشند در نتیجه لازم است به عنوان یک برند با این تصمیم‌گیران هر جا که هستند ارتباط برقرار کنید.

صرف‌ نظر از اینکه مخاطبان هدف شما چه کسانی هستند شبکه‌ های اجتماعی اهمیت دارند استفاده از قابلیت‌های شبکه‌های اجتماعی، مستلزم انسجام، صرف وقت و اشتیاق به مواجهه با دیگران است. باید به پرسش‌ها و شکایات پاسخ بدهید و پیشنهاد‌های مفید ارائه کنید.

حتی ممکن است پیشنهادات شما شامل مواردی باشد که به‌ طور مستقیم به محصول یا خدمات شما ارتباط ندارند باید بیرون از نقش فروشنده و بازاریاب بایستید و با مخاطبان هدف ارتباط برقرار کنید.

تنها نسبت به موضوعات بازاریابی علاقه نشان ندهید بلکه به موضوعات دیگر نیز توجه کنید کاربران b2b با دیدن توییت شما به احتمال زیاد بعدها از وب‌ سایت شرکت‌ تان بازدید می‌کنند.

استفاده از پلتفرم‌های شبکه‌های اجتماعی روش بسیار خوب برای به اشتراک‌گذاری اطلاعاتی است که در مرحله‌ ی ایجاد محتوا تولید کرده‌اید اگر چه شما در محیط b2b فعالیت می‌کنید اما باز هم لازم است مطالب خود را نشر دهید.

بازاریابی b2b و شبکه‌های اجتماعی

بازاریابی b2b و شبکه‌های اجتماعی  بازاریابی b2b و شبکه‌های اجتماعی  بازاریابی b2b و شبکه‌های اجتماعی  بازاریابی b2b و شبکه‌های اجتماعی  بازاریابی b2b و شبکه‌های اجتماعی  بازاریابی b2b و شبکه‌های اجتماعی  بازاریابی b2b و شبکه‌های اجتماعی 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برگشت به بالا