رفتن به محتوای اصلی
رشد برند

راه هایی برای رشد برند

راه هایی برای رشد برند

چگونه با رشد برند نام تجاری خود را بزرگ و موفق نمایید؟ مهم نیست محصولات شما چقدر متفاوت باشند و حوزه های مختلف را دربرگیرند اگر برندی قوی دارید که در ذهن مصرف کنندگان تداعی کننده صفات مثبتی است از همان برند برای نام گذاری استفاده کنید در این شرایط تمام محصولات موفقیت بالایی نخواهند داشت اما همیشه هم راستا با برند اصلی خواهند بود و نگرش و پیام برند اصلی را به ذهن تداعی میکنند.

 

برای پاسخگو بودن در مقابل نگرانی های مصرف کنندگان فرمول خود را به روز کنید :

یک نوآوری تا یک بازه­ ی زمانی مشخص جواب می دهد و نمیتوان همواره بر آن تکیه کرد سلایق مشتریان تغییر می کند یا بر دانش آنها افزوده میشود در نتیجه نمی توان یک مسیر را بدون تغییر و تا آخر ادامه داد.

برخی از فرمول­ ها و مواد تشکیل دهنده مواد غذایی تا زمانی بازخورد مناسبی دارند اما باید هوشیار باشیم تا به محض آنکه بازخوردهای مربوط به محصول منفی بود تغییرات لازم را اعمال کنیم تا از برند خود محافظت کنیم.

 

به رقبا حمله کنید :

این اقدام توام با ریسک است اما به یاد ماندنی نیز، است. وقتی وارد رقابت و مقایسه محصول خود با محصول رقیب می شوید در واقع مصرف کنندگان را به چالش کشیده و قدرت و شجاعت برند خود را نشان می دهید.

اما باید با احتیاط و باهوش عمل کنید از آنجایی که این مورد ریسک بالایی دارد اگر فکر می کنید که در این رقابت بازنده می شوید این مرحله را رد کنید و هرگز وارد آن نشوید.

 

شریک قوی داشته باشید :

یکی از عوامل اثر گذار بر برند شما داشتن ارتباط با شرکای قوی در حوزه ­های دیگر است که دارای برند بزرگی باشند تا می توانید بر تعداد شرکای تجاری خود بیافزایید در این صورت حداقل با برخی از آنها رابطه ی نزدیکی خواهید یافت که می توانند در بخش­ های مختلف کسب وکارتان مفید واقع شوند.

 

مزایای یکسان را در اشکال متفاوت تحویل دهید :

رسالت و هدف محصول خود را به اشکال مختلف به مصرف­ کنندگان ارائه دهید اگر محصول تمیز کننده دارید و هدف شما کار در حوزه­ ی بهداشت است آن را به حوزه ­های دیگر هم ببرید و خط محصولات خود را گسترش دهید اما زیر چتر هدف اولیه تان حرکت کنید.

 

رژیم بگیرید :

امروزه مصرف کنندگان به مواد غذایی مصرفی خود توجه زیادی دارند اضافه وزن یکی از مواردی است که امروزه توجه زیادی را به خود جلب کرده است و مصرف کنندگان به دنبال مواد غذایی هستند که رژیمی باشد.

شما نیز باید به ترجیحات مصرف کنندگان توجه کنید و در هر زمان مطابق با نیاز آنها تغییراتی را در محصول ایجاد کنید یا محصولی برای پاسخگویی به نیاز آنها تولید کنید.

 

بر حوزه کاری خود تسلط داشته باشید :

فقط کسانی که بر تمام جنبه­ های کار خود تسلط دارند موفق می شوند. سعی کنید از هرآنچه بر کار شما اثر می گذارد اطلاعات کافی داشته باشید.

 

به مخاطبان خود از آنچه که دوست دارند بیشتر دهید :

علایق مخاطبان خود را شناسایی کنید سپس سعی کنید آنچه مورد توجه مصرف کنندگان است را بیشتر کنید یا امکاناتی را فراهم کنید که استفاده از آنها آسان­تر شود.

 

بر اعتبار برند ( brand ) خود بیافزایید :

اگر محصولات لوکس دارید یا محصولات شما قیمت بالایی دارند باید برند خود را به گونه ­ای معرفی کنید که در ذهن مخاطبان این امر که محصولات شما ارزش این قیمت را دارند، به وجود آید.

 

یک شعار مناسب انتخاب کنید :

برای برند خود یک شعار مناسب انتخاب کنید که علاوه بر زیبا بودن در حافظه بماند و ارزش و هدف اصلی محصول و برند شما را مطرح کند.

 

به دنبال مد بروید :

اکثر مصرف کنندگان به طرح­ های جدید علاقه دارند و سعی میکنند به دنبال طرح ­های جدید بروند. شما نیز باید مد را دنبال کنید و از طرح­های جدید عقب نمانید وگرنه برند شما خیلی زود جایگاه خود را از دست میدهد.

 

به زبان بین المللی صحبت کنید :

اگر محدوده ی فعالیت شما محدود به یک فرهنگ خاص یا یک کشور نیست و در بازارهای بین المللی یا با فرهنگ های متفاوت فعالیت میکنید باید به گونه­ ای صحبت کنید که برای مخاطبانی که از فرهنگ و زبان دیگری از محصولات شما استفاده میکنند، قابل درک باشد.

 

لوگو جدید طراحی کنید :

سعی کنید لوگوی خود را به­ روز کنید لازم نیست  به گونه ای آن را تغییر دهید که به لوگوی دیگری تبدیل شود اما سعی کنید متناسب با شرایط زمانی برای جذب مخاطبان کمی آن را تغییر دهید. در مواردی هم که لوگوی جدید مورد استقبال واقع نشد می توانید به لوگوی قبلی بازگردید.

 

اسم جدید انتخاب کنید :

اگر اسمی که هم اکنون دارید آنقدر جذاب نیست که روی مخاطبان اثر بگذارد یا اینکه به گونه­ ای جانب­دارانه است آن را تغییر دهید.

 

 تعهدات پرداخت را کم کنید :

تا جای ممکن سعی کنید تعهدات پرداخت خود را کم کنید.

 

هویت برند خود را ارتقا دهید :

سعی کنید هویت برند خود را حفظ کنید و بر ارزش ­های آن اصرار داشته باشید. هویتی را انتخاب کنید که بتواند تا مدت نسبتاً طولانی روی آن مانور دهید.

 

به دنبال گروه جمعیتی جدید بروید :

اگر تابه حال برای گروه سنی خاصی کالا تولید می کردید سعی کنید برای بخش ­های دیگر بازار نیز محصولاتی را تولید کنید به این صورت سایر گروه ­های سنی را نیز به زیرمجموعه خود وارد کرده­ اید.

 

به صورت آنلاین شروع کنید بعد به کسب وکارتان شکل بدهید :

برخی از کالاها و خدمات این قابلیت را دارند که ابتدا به صورت انلاین با مصرف کنندگان ارتباط برقرار کنید سپس کم کم به آن سر و شکلی بدهید.

 

سرگرمی جدید ایجاد کنید :

سعی کنید در مخاطبان اشتیاق به استفاده از محصول یا خدمت ­تان را ایجاد کنید. سعی کنید در ارائه کالا و خدمات ارزش افزوده داشته باشید و این بخش را به گونه­ ای به کالا و خدمات خود اضافه کنید که جنبه ­ی سرگرمی و تفریح داشته باشد و به این شکل نظر مخاطبان را جلب کرده و آنها را به دنبال خود بکشانید.

 

جنبش ایجاد کنید :

در زمان برگزاری کمپین سعی کنید آن را بی­رون دنبال نکنید جنبشی ایجاد کنید که در راستای محصول و خدمت و اهداف شما باشد و منجر به شکل گیری حرکتی وسیع بین مخاطبان شود سعی کنید مصرف کنندگان را نیز وارد میدان کنید.

 

وارد بخش جغرافیایی جدیدی از بازار شوید :

بازار خود را به نواحی مختلف جغرافیایی گسترش دهید.

 

برای محصول موجود خود استفاده ­ی جدیدی بیابید :

از محصولات بالقوه خود استفاده­ های دیگری هم بکنید. مثلا اگر لوازم تزئینی تولید میکنید سعی کنید مورد مصرف دیگری نیز به انها اضافه کنید.

 

یک برنامه وفاداری ایجاد کنید  :

مشتریان حال حاضر خود را خشنود نگه دارید محصولات و خدمات شگفت انگیز به همراه پاداش ویژه یا حتی ایمیل یا پیام تبریک، به شما کمک می کند مشتریان تان را نزد خود نگه دارید.

 

از بازاریابی مستقیم استفاده کنید :

پیشنهادات خود را به شکلی واضح و روشن به مخاطبان خود اعلام کنید.

 

از بسته بندی های جدید استفاده کنید :

بسته بندی اولین چیزی است که مخاطبان از محصول شما دریافت می کنند و با آن تعامل برقرار می کنند. انتخاب هوشمندانه بسته­ بندی بعضاً میتواند عامل جذب مشتریان باشد.

 

بیشتر از آنکه به رقابت توجه کنید به محیط زیست توجه کنید :

احترام به محیط زیست این روزها از اهمیت بالایی برخوردار است سعی کنید در تمام فرآیندها به گونه ­ای عمل کنید که ابتداً به نفع محیط زیست باشد. از بسته بندی گرفته تا مراحل تولید کالا اطمینان کسب کنید که هرآنچه به محیط برمی گردانید تا حد قابل توجه ی قابل بازیافت باشند.

Web Master

برای این نوشته 0 نظر ثبت شده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برگشت به بالا