رفتن به محتوای اصلی
نکاتی در خصوص موفقیت رپورتاژ آگهی

نکاتی در خصوص موفقیت رپورتاژ آگهی

نکاتی در خصوص موفقیت رپورتاژ آگهی

گاهی اوقات در رپورتاژ آگهی هایی که منتشر می شود به قدری روی خدمات و محصولات یک کسب و کار و بزرگ کردن آن تمرکز می‌شود که فراموش می‌کنند رپورتاژ آگهی را برای کارکنان شرکت ننوشته‌اند و این مخاطبان آن‌ها هستند که باید با آن محتوا ارتباط برقرار کنند.

به جای تمرکز روی محصولات و خدمات یک شرکت، روی مزایایی که این محصولات برای مصرف کنندگان دارد و مشکلاتی که از زندگی ایشان بر طرف می کند تمرکز کنید. مخاطب شما به شما یا محصولتان اهمیتی نمی دهد ، بلکه به دنبال مزایایی است که از محصول شما عایدش می شود.

با این حساب باید توجه کنید که هر چه متن رپورتاژ آگهی شما تبلیغاتی تر تنظیم شود اثرگذاری آن به شدت کاهش پیدا می کند و هر چه متن شما در قالب یک گزارش تحلیلی و نقد و بررسی منتشر شود، اثرگذاری آن بر مخاطب به شدت افزایش پیدا خواهد کرد.

 

زنده باد اختصار :

مخاطبان شما وقت بسیار کمی برای اختصاص به محتوای شما دارند. حجم کاری مردم روز به روز بیشتر می شود و تمرکز ایشان هر روز کاهش پیدا می‌کند، متن های بلند و طولانی در جلب توجه مخاطبان امروزی موفقیت چندانی به دست نمی آورند.

در نظر داشته باشید که احتمال ناقص خوانده شدن رپورتاژ شما اصلا احتمال پایینی نیست به همین منظور سعی کنید که مهم ترین مطالب خود را در ابتدای رپورتاژ ذکر کنید و اطلاعات عمومی و کلی درباره کسب و کار شما را به انتهای محتوا منتقل کنید.

جملات ابتدایی گزارش شما برای جلب توجه مخاطبانتان اهمیت ویژه ای پیدا می‌کند سعی کنید هیجان انگیزترین و کارآمدترین اطلاعات را در ابتدای متن خود بگنجانید و در تمام گزارش خود، اختصار را رعایت کنید تا پیام شما در کمترین زمان ممکن به مخاطبان منتقل شود.

 

مثل یک خبرنگار فکر کنید :

برای افزایش کارآمدی و اثربخشی رپورتاژ آگهی ای که تنظیم می‌کند لازم است که لحن و ادبیات رسانه‌ای که می‌خواهید رپورتاژ خود را در آن منتشر کنید را بشناسید و گزارش خود را بر آن اساس تهیه کنید.

اگر مخاطبان یک رسانه عادت دارند که گزارش‌ها و اخبار را با زبانی کاملا رسمی و جدی در یک رسانه بخوانند ، انتشار رپورتاژ آگهی شما با لحنی خودمانی در آن رسانه تنها می‌تواند به بی اعتمادی بیشتر خوانندگان منجر شود.

سعی کنید قبل از ارسال متن خود برای یک رسانه حتما چند گزارش از گزارش‌های قبلی آن رسانه را مطالعه کنید و گزارش خود را شبیه به گزارش‌های گذشته آن رسانه تهیه و تنظیم کنید.

 

قبل از نوشتن مطالب خود تحقیق کنید :

رپورتاژ آگهی کمی شبیه به متون تحقیقاتی است. در ابتدا باید ، روند ها و یا اتفاقات صنعت خود را شناسایی کنید، روندهایی که می توانید به شما کمک کند تا پیام خود را به موقع‌تر و مناسب‌ تر تهیه کنید.

برای مثال، اگر شما تجهیزات ورزشی را به فروش می رسانید آمار ها و اطلاعات لازم برای چگونگی افزایش طول عمر و کیفیت آن را جست و جو کنید و اطلاعات لازم را در این زمینه بدست آورید. هنگامی که اطلاعات مهم را به اشتراک می‌گذارید، می توانید به راحتی با مخاطبان خود ارتباط برقرار کنید، چرا که محصول شما در جایگاه درست و ارزشمندی معرفی شده است.

 

از تمام ابزار ها و امکانات برای تولید محتوا استفاده کنید :

اغلب اوقات ابزارها و امکانات محتوا برای انتشار در مطبوعات به هیچ وجه مورد استفاده قرار نمی گیرد مطمئن شوید که محتوای شما شامل یک عنوان مناسب و جذاب زیرنویس، و متنی مرتبط با موضوع است که در آن اطلاعاتی دقیقا متناسب با عنوان مطلب ارائه شود و از عنوان به عنوان عامل فریبنده جذب مخاطب استفاده نشود.

در رپورتاژ آگهی خود حتما عبارات کلیدی مرتبطی که می‌خواهید در مورد آن‌ها به مخاطبانتان اطلاعات بیشتری بدهید را به صفحات مناسبی در وب‌سایت خودتان لینک دهید تا مخاطبان بتوانند اطلاعات تکمیلی مرتبط با کار شما را پیدا کنند و با شما تماس بگیرند علاوه بر این از تصاویر، ویدیو یا فایل ها برای مشارکت بیشتر خواننده با محتوای خودتان استفاده کنید.

نکاتی در خصوص موفقیت رپورتاژ آگهی

نکاتی در خصوص موفقیت رپورتاژ آگهی نکاتی در خصوص موفقیت رپورتاژ آگهی   نکاتی در خصوص موفقیت رپورتاژ آگهی   نکاتی در خصوص موفقیت رپورتاژ آگهی   نکاتی در خصوص موفقیت رپورتاژ آگهی   نکاتی در خصوص موفقیت رپورتاژ آگهی   نکاتی در خصوص موفقیت رپورتاژ آگهی 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برگشت به بالا