رفتن به محتوای اصلی
مشاوره بازاریابی

9 نکته در رابطه با مشاوره بازاریابی

امروزه افراد زیادی در زمینه مشاوره بازاریابی فعالیت دارند، هرچه عداد افراد حاضردر این حوزه بیشتر شود، شرایط کاری و دریافت پروژه های مشاوره سخت تر می شود، برای موفقیت در این زمینه باید روش های بازاریابی خود را ارتقا دهید و به دور از شعار های رایج، توانایی های خاصی را در خود پرورش دهید، در این مقاله 9 مورد از توانایی های یک مشاور بازاریابی را بررسی می کنیم.

زمینه تخصص خود را مشخص کنید

حوزه های تخصصی خود را مشخص کنید و نشان دهید توان رهبری و مدیریت لازم را در این زمینه دارید، صرفا بر روی توانایی های خود تمرکز کنید تا به موفقیت لازم در بازار برسید، از فعالیت پراکنده در چند شاخه پرهیز کنید و اجازه دهید مشتریان شما را به عنوان متخصص حوزه خود بشناسند.

نوآوری داشته باشید

نوآوری همان چیزی است که همه آرزوی آن را دارند، سعی کنید به عنوان فردی خلاق و مبتکر که راه حل هایی منحصر به فرد پیدا می کند شناخته شوید، از روش های مختلف الهام بگیرید اما از تقلید و پیروی از روش های دیگران اجتناب کنید، استفاده مداوم از یک روش سبب از بین رفتن خلاقیت شما و در نتیجه افت کسب و کارتان می شود.

کارها را ساده کنید!

سعی کنید تا حد امکان محصولات، خدمات  و … به زبانی ساده و قابل فهم به مشتری معرفی کنید، در صورت نحوه استفاده، کاربرد و… را به مشتری آموزش دهید و اجازه دهید از خدمات شما لذت ببرد! از توضیحات سخت و غیر قابل فهم دوری کنید و تا حد امکان توضیحات خود را به بخش های ساده و واضح تقسیم کنید

برند خود را بهترین شکل توصیف کنید

تمام مواردی که باعث می شود از رقبای خود پیشی بگیرید در اختیار مشتری قرار دهید، اگر گواهی ها، افتخارات، توصیفات و … معتبری در اختیار دارید از آن ها در استراتژی بازاریابی خود استفاده کنید، این همان چیزیست که مشتری به دنبال آن است. مواردی مثل دوره های طی شده، مجوزها، تقدیر نامه ها می تواند وجه تمایز شما با سایر رقبا باشد.

رسیدن به نتیجه را تضمین دهید

ضمانت مشاوره بازاریابی خوب میتواند بسیار تاثیر گذار باشد، مطمئن شوید می توانید تمام وعده های خود را عملی کنید و به مشتری تحویل دهید، تضمین های مانند بازگشت وجه در صورت عدم کسب نتیجه دلخواه و… را در ارائه مشاوه های خود در نظر بگیرید، با این حال تضمین های استاندارد و قابل ارائه را در اختیار مشتری قرار دهید تا در آینده گرفتار مسائل حقوقی نشوید.

با مشتری صادق باشید

مشتریان همواره در مورد ادعا های مشاور بازاریابی مشکوک هستند، در مورد احتمال موفقیت مشاوره با مشتری خود صادق باشید، نیازی به بیان تمام پیچیدگی های پروژه نیست اما بهتر است تمام موانع و مواردی که می تواند منجر به عدم موفقیت پروژه شود را به طور کامل توضیح دهید.

حسن نیت خود را نشان دهید

به مشتری اطمینان دهید که فرد مناسبی را برای مشاوره بازاریابی انتخاب کرده است، راه حل های به صورت رایگان در اختیارشان قرار دهید، راهنمایی های لازم را قبل از شروع قرار داد ارائه دهید و  حسن نیت خود را به مشتری نشان دهید، با این روش ها مشتری بیش از پیش به شما اعتماد کرده وترغیب می شود از توانایی های شما بهره لازم را ببرد.

در اینجا بخوانید:مشاوره مدیریت راهی برای افزایش بهره وری

اولین نفر باشید

افراد زیادی در زمینه مشاوره بازاریابی فعالیت دارند، سعی کنید مواردی از مشاوره بازاریابی را برای اولین بار انجام دهید! این روز ها با کسب و کارهای جدید و مختلفی روبرو می شویم که نیازمند مشاوره و ارائه خدمات هستند، سعی کنید نفر اولی باشید که در این حوزه به مشاوره می پردازید، شاید تعداد مشتریان اندک و حتی انگشت شمار باشد اما به گسترش کسب و کار و برند شما کمک شایانی می کند

از قواعد پیروی نکنید!

بعد از موفقیت یک روش، افرادی زیادی به دنبال رو آن مسیر و سعی در تکرار موفقیت می پردازند، این افراد با پیدا کردن یک ایده موفق صرفا به دنبال تکرار موفقیت و مسیری هستند که قبلا توسط ایده پرداز اولیه طی شده! در این زمان بهتر است دور از بقیه به تماشا بایستید تا اینکه در شلوغی این مسیرله شوید! از ابتدا مسیر خود را پیدا کنید و سعی کنید همواره یک پیشرو باشید! نه یک پیرو!

شما به عنوان یک متفکر مستقل و یک مشاور بازاریابی همیشه باید فردگرایی خود را مطرح کنید، اجازه دهید استقلال لازم، بینش آینده نگرانه و شیوه های نوین شما شهره خاص و عام شود! اطمینان داشته باشید هرچه استقلال بیشتری داشته باشید احتمال موفقیت شما در پروژه های انتخابی بیشتر است

Chelsero

برای این نوشته 0 نظر ثبت شده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برگشت به بالا